Wpis z mikrobloga

Murki, zepsula mi sie maszynka do miesa. W ogole nie odpala (prawie) :(
Jedyne co w niej jest to kabel zasilajacy idacy przez 2 przelaczniki (on/off oraz wsteczny) i zasilanie idzie bezposrednio do silnika. Czy mogl sie zepsuc ten zolty kolezka? Z googla jak mniemam to kondensator z rezystorem? Jaka funkcje spelnia na glownej linii zasilania?

Po otworzeniu maszynka pare razy odpalila i znowu przestala odpalac. Nie czuc zadnej spalenizny itp.

#elektryka #elektronika
TurboBlejzer - Murki, zepsula mi sie maszynka do miesa. W ogole nie odpala (prawie) :...

źródło: 450113921_1240765303964841_273857432162559297_n

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@TurboBlejzer: żółte nie wygląda na spalone ani jakkolwiek uszkodzone termicznie, mała szansa że dedlo samo z siebie
Ja bym stawiał na prostownik co zamienia AC na DC albo sam silnik (a właściwie szczotki wewnątrz silnika)
  • Odpowiedz
@TurboBlejzer: jak teraz obejrzałem to chyba to jest silnik AC a nie DC więc musisz być ostrożny robiąc cokolwiek wewnątrz z podłączonym do gniazdka kablem, bo może się skończyć bardzo źle.
Ja bym oddał to do jakiegoś speca od AGD typu pralek itp, może Ci wymieni silnik, który moim zdaniem najprawdopodobniej jest kaput.
  • Odpowiedz
@xdTM: spoko spoko, jestem bardzo ostrozny jesli chodzi o takie operacje :) Srubokrety z izolacja etc. Nie zblizam raczek do kabelkow pod napieciem xD

Eh no szkoda ze silnik is ded.
  • Odpowiedz
@TurboBlejzer: mi się wydaje że ten żółty kondensator to kondensator filtrujący a nie rozruchowy, jest też trochę za mały na rozruchowy, ale nie znam się prawie w ogóle na silnikach AC
  • Odpowiedz
@TurboBlejzer: a jak wystartujesz silnik i potem go obciążysz przez tarcie o wał który idzie do górnej obudowy maszynki to daje radę pracować przy obciążeniu czy staje od razu?
  • Odpowiedz
@TurboBlejzer: ta szczotka się zablokowała w uchwycie widać, że jest troche dłuższa wyczyść wszystko delikatnie skrobnij włóż stare szczotki zobacz czy luźno się przesuwają i poskładaj
  • Odpowiedz