Wpis z mikrobloga

Jestem tak stary że pamiętam zwroty uśmiechnięta polska, fajno polak, czy lemingi z lat 2008-2012 kiedy ojciec kupował gazetę polską, niezależną. Wtedy interesowałem się polityką, akurat pisałem jakoś egzamin gimnazjalny, i było do napisanie wypracowanie o wielkim polaku, napisałem o Wałęsie gówno pracę że mimo jego błędów, jest to ikona zmian, bo było jego zdjęcie w sali xD, a śmieszniejsze że miałem z tego 100% xD W tych gazetach miał swój kącik Piotr Lisiewicz gdzie umieszczał swoje felietony chyba jako pierwszy tworząc, używając tych zwrotów. Zresztą określenie młodzi dynamiczni z wielkich miast też tam padało u niego w jakichś śmiesznych opowiadaniach prześmiewczych z życia k0rpoludków.
#przegryw #neuropa #4konserwy #polityka
Choma_Brutus - Jestem tak stary że pamiętam zwroty uśmiechnięta polska, fajno polak, ...

źródło: 154607169645260ffcc95dce247e08282576267f666800c75c8c037827ac2535661cb33437

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@Choma_Brutus Pamiętam te czasy. Ja kiedyś w liceum/gimnazjum miałem pisać rozprawkę o jakimś bohaterze i napisałem laurkę Owsiakowi, mimo że już wtedy mając pobieżną wiedzę niespecjalnie go ceniłem xd
Plus tata przynosił gazety z pracy to czytałem zawsze Uważam Rze i Do Rzeczy
  • Odpowiedz
@Choma_Brutus: ja byłem wtedy mega anty-po, bo uwierzyłem w ich obniżanie podatków i cięcia biurokracji hahah jeden z pierwszych profili, jakie polubiłem na fb to było coś z lemingami. Wtedy wydawało się, że takie nazwy to oddolna inicjatywa niezadowolonych wyborców, a nie radosna twórczość spin doktorów i doradców politycznych.
  • Odpowiedz
@AndrzejBabinicz: Ja nawet słyszałem ustne przekazy od ludzi z okolic Lipna kim byl Wałęsa, jego dziwne akacje, czy twierdzenie że on już w pom-ie jak pracował miał plecy, bo stawiał się do kierownika, dyrektora, a ci nie mogli mu nic zrobić.
  • Odpowiedz