Wpis z mikrobloga

Są jakiś narzędzia lub metody pozwalające przenieść na papier lub bezpośrednio zmierzyć nietypowe krzywizny rzeczywistego przedmiotu w danej osi?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to zabawka jak na focie, ale przydałoby się coś gdzie gwoździe działają z oporem, są węższe, pozwalają łatwiej odmierzyć i mają poziomnicę w kilku osiach.

#druk3d #projektowanie #diy #majsterkowanie
Kryspin013 - Są jakiś narzędzia lub metody pozwalające przenieść na papier lub bezpoś...

źródło: 71inNXEyVNL

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Ja właśnie mam coś o przekroju podobnym do tego pierwszego, który wstawiłem i się zastanawiałem, jak to zmierzyć, żeby do cada przenieść, ale nie mam akurat tego grata pod ręką, więc nawet nie próbowałem kombinować.

Najprościej byłoby przeciąć i zeskanować przekrój. Niestety przecięcie zazwyczaj trochę psuje przecinany przedmiot.
  • Odpowiedz
  • 0
Najprościej byłoby przeciąć i zeskanować przekrój. Niestety przecięcie zazwyczaj trochę psuje przecinany przedmiot.


@bukszpryt: nom, zwłaszcza, jeśli mierzysz np obudowę tv, jakiegoś pudełka wewnątrz czy innego przedmiotu do którego potrzebujesz dorobić detal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz