Wpis z mikrobloga

Nie wygląda to dobrze dla ZSU

Jak już ukazał się artykuł w UKR prasie, to ja już mogę opisać z grubsza zaistniałą sytuację na tym odcinku.


24 UKR Brygada, która stacjonowała ponad rok i broniła rejon Torecka, zostaje przez dowództwo, czyt. Sodola i Syrskiego wysłana do obrony Czasiw Jar-u.


Dowództwo 24 Brygady poprosiło o nieprzenoszenie brygady, która jest już zaznajomiona z terenem i blokuje jakiekolwiek RUS ruchy w stronę miasta.


Odpowiedzią dowództwa, było odesłanie w zamian 41 Brygady, już uszczuplonej poprzez aktywny udział w obronie Czasiw Jaru.


RUS widząc ten UKR manewr, rozpoczęli atak na dwóch kierunkach: Nju jork (Juriwka) i Toreck (Drużba i Piwniczne) bardzo z resztą skuteczny.


Osłabione zgrupowanie UKR w tym rejonie nie miało żadnej szansy obronić tego RUS natarcia.


41 UKR Brygada dociera do Torecka i z marszu wkracza w rejon walk, nie znając terenu.

Efekt wiadomy.


Następuje usunięcie Sodola, choć Syrski próbuję go bronić.


Co robi UKR dowódca, wysyła z powrotem 24 brygadę, żeby przeprowadziła kontratak w rejonie Torecka i przywróciła stan przed RUS ataku.


24 Brygada i jej kontratak, to jedno wielkie niepowodzenie, mimo próśb dowództwa UKR Brygady, żeby nie wysyłać ludzi na rzeź.


Czyli elementy dwóch UKR Brygad do odtworzenia, a UKR dowództwo wysyła dodatkowo 95 Powietrzno-Szturmową Brygadę do stabilizacji tego newralgicznego odcinka.

Plus 425 batalion "SKALA" i elementy 32 Brygady Zmechanizowanej.


Wszystko, to pokłosie pierwszej błędnej decyzji.


Efekt jest taki że RUS utworzyli dwa przyczółki i je ciągle powiększają.

#wojna #ukraina
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co robi UKR dowódca, wysyła z powrotem 24 brygadę, żeby przeprowadziła kontratak w rejonie Torecka i przywróciła stan przed RUS ataku.


@Stay12: Ten fragment postu Fita to bzdura. Prawdopodobnie żle zrozumiał wpis M. Bezugli z którego wział te informacje. Cała 24 BZ dalej walczy w rejonie Czasiw Jaru.

Jak już ukazał się artykuł w UKR prasie, to ja już mogę opisać z grubsza zaistniałą sytuację na tym odcinku.

To też
  • Odpowiedz