Wpis z mikrobloga

Mircy czy młotowiertarka to coś co potrzebuję a może to jedynie wiertarka udarowa z funkcją kucia? Jeżeli tak to czy brać na kablu czy np. akumulatorową. Dodam, że jak miała by być akumulatorowa to wtedy Makita bo mam już inne narzędzia w systemie LXT18V i dużo aku.

Otóż będę chciał wykonywać prace jak:
- wiercenie w żelbetowych podciągach i belkach - wiem, że w kilku miejscach gdzie właśnie mam zbrojony beton będę chciał w domu coś właśnie powiesić, zamocować
- podkucie posadzki cementowej pod np. odpływ w podłodze
- skuwanie betonu z gleby - jak miałem lane fundamenty z gruchy to resztki betonu wylali mi na glebę, na podjazd i zrobiła się taka 5-10 cm skorupa, którą będę usuwał jak zacznę robić korytowanie pod ażury czy inne utwardzenie
- skucie starego betonu, którym zalane były słupki ogrodzeniowe
- będę robił tarasna słupach betonowych i będę w nich musiał wywiercić potem otwory, żeby zamocować jakieś kotwy/podstawy pod konstrukcję tarasu
- kiedyś może skuwanie kafli w starej łazience

Z rzeczy jakie wiercą dziury mam jedynie wiertarko-wkrętarkę bez udaru i niechciałbym jej zajechać na amen jak będzie do wszystkiego targana.

#remontujzwykopem #budujzwykopem #narzedzia #elektronarzedzia #wiercenie #majsterkowanie #pytaniedoeksperta
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Catmmando: potrzebujesz sdsa i na pewno nie akumulatorowego do kucia betonu bo go zajedziesz a robota będzie szła jak krew z nosa. Tak naprawdę powinieneś się zaopatrzyć w dwa, jeden z poprzecznym silnikiem do kucia grubszych rzeczy i zwykłego nie za ciężkiego w okolicach 2,5-3j do wiercenia i skuwania płytek. Tu może już być akumulatorowy nawet.
  • Odpowiedz
@Catmmando do kucia grubych tematów kup sobie coś jakiegoś macallistera mlotowierktakre sds byle mocny był na kablu - jak go zajedziesz to nie szkoda. Do reszty może być aku wiertarka z udarem.

A takie gówno na podjeździe to najszybciej skujesz łomem prostym ręcznym za 100 zł.
  • Odpowiedz
  • 0
@Catmmando do wszelkiego rodzaju wiercenia i delikatnego kucia akumulatorowa sprawdza się świetnie. Do większego kucia raczej coś na kablu będzie potrzebne. Natomiast jeśli chcesz kuć betonowe owe fundamenty i stopy to tylko sds-max.
  • Odpowiedz
@Catmmando: a moim zdanie jesteś strasznie niezdecydowany. #!$%@? wiesz o budowlance i tak juz niestedty zostanie. ;/ szkoda tylko twoich zakupowych błedów bo możesz sporo zaoszczedzić jak posłuchasz się rad ludzi doświadczonych typu @Smarek37
  • Odpowiedz
@Catmmando: radzę kupić zwykła młotowiertarkę SDS 230V i większość potrzebnych rzeczy obliecisz i łapy tak nie bolą od roboty.
Do cięższych tematów jak kucie betonu to SDS+max, ale to chyba nawet lepiej pożyczyć od czasu do czasu lub kupić używkę za 200-400zł.
  • Odpowiedz