Wpis z mikrobloga

#telewizory #telewizjanaziemna #telewizja #dvbt #antena

Hej. Telewizja naziemna w dzień odbiera mi tylko 15 programów, głównie tvp. Wieczorem zazwyczaj wyszukuje więcej z tym że wyskakuje komunikat by sprawdzić połączenie i nie ma obrazu. Raz się nawet udało mieć polsat i tvn. U sąsiadów jest koło 30 programów .Tv ma jakieś 4lata, Samsung q60. Siła sygnału bardzo słaba bo 22%. Myślę, że mogą przeszkadzać budynki stojące na przeciwko anteny a nie mam za bardzo możliwości już jej zawiesić choćby wyżej. Miejscowość to wioska, antena skierowana na Olsztyn. Kabel antenowy ma sporo zapasu, czytałem, że nawet to może osłabiać sygnał. Antena zewnętrzna to jakiś max digit. Jakieś sugestie?
Ps. Od nowości nie działa nr pin (0000). W jaki sposób dowiedzieć się właściwego numeru bądź zmienić aktualny?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytania:
1. Od ile kilometrów jest najbliższy nadajnik? (Sprawdzisz to tu: https://emimaps.emitel.pl/)
2. Wobec tego PINu, próbowałeś resetować telewizor do ustawień fabryczynch?
3. A tak wogule, powiesz mi jakie dokładnie kanały odbierasz?

Nie jestem jakimś ekspertem, ale spróbuje pomóc :).
  • Odpowiedz
@irylek: kilka kanałów tvp. Na niektórych nawet nic nie leci, jest tylko jakaś tapeta z informacją. Wyczyściłem dziś nadajnik a jutro podepne pod nowy kabel. Wydaje mi sie, że przeszkadzają zabudowy bo mam antenę bardzo nisko a sąsiedzi na szczytach dachu. Nadajnik najbliżej to jakieś 60km
  • Odpowiedz
@piwowar-domowy: wygląda na to że odbierasz tylko mux 3. a z tą planszą to kanały hbb tv która wymaga internetu i tej funkcji. próbowałeś np. znaleźć te kanały manualnie? (aby to zrobić, musisz wpisać w internet swój nadajnik, no i wybierz strone z "RadioPolska". Następnie znajdz sekcje "Emisje TV". tam będziesz miał takie numery kanałów. na telewizorze, wejdz w manualne szukanie kanałów. No i po prostu wpisujesz tam numerki na
  • Odpowiedz