Wpis z mikrobloga

@rybeczka widzę, że kolega z elektrody. Odpowiedź na twoje pytanie już została wystosowana, użyj opcji szukaj, a narazie zamykam wątek. Przegrywie.

@damian125 wymień. Ale niestety nie polecę żadnej firmy. Brałem z allegro za 50zl za komplet, pomogło.
  • Odpowiedz
  • Odpowiedz
  • 0
@cassuss: Jestem akurat z Nowego Dworu Maz.
Te chińskie poziomiczki, ale wygląda ciekawie. Kwestia jednak taka, że nie jestem pewien czy dam radę tak wysoko podnieść klimę tak jak mam węże zamontowane.
  • Odpowiedz
Inna sprawa: klimy wiekowe zaczynają rezonować, czasem jakieś łożyska szlag traia, blachy się luzują, czasem trzeba przywalić w obudowę a czasem coś dokręcić.


@cassuss: @damian125 jak to przeczytałem to mam to przed oczami ( ͡º ͜ʖ͡º)
plaisant - >Inna sprawa: klimy wiekowe zaczynają rezonować, czasem jakieś łożyska szl...
  • Odpowiedz
  • 0
@plaisant: Nie no moja tak nie wygląda xD
Chociaż oczywiście jest to wszystko zabrudzone, ale nawet jakbym chciał to wyczyścić z lamelami, to nie wiem jak się za to zabrać, a z myjką ciśnieniową raczej mocno umiarkowany dostęp. Gdzieś kiedyś widziałem, że tak też czyścili.
  • Odpowiedz
@damian125: wodą polej z węża ogrodowego tylko nie na silnik wirnika, od strony wirnika, ciśnienie nie może być duże żeby lameli nie uszkodzić. Ale tam syfu jest mało.

W tej wewnętrznej (to ważniejsze) jest dużo kurzu i może być grzyb i to czyści się ciśnieniową myjką z mniejszym ciśnieniem, zakłada się taki worek z odpływem do wiadra. Wcześniej spryskuje się obficie środkiem grzybobójczym rozrobionym z wodą takim rozpylaczem z baniakiem
  • Odpowiedz
  • 0
@plaisant: No właśnie robiłem czyszczenie wewnętrznej jednostki z 2 miesiące ponad temu, ale w tym gree u crown wyczyścić wentylator czy przestrzeń za nim, to chyba prawie nierealne samemu. Tutaj trzeba chyba to demontować na drobne i odginać parownik i tu się trochę dygam, aby czegoś przypadkiem nie uwalić czy nie wyłamać przy demontażu.

Ktoś mi teoretycznie mówił, że niby można próbować myjką parową, ale nie wiem ile w tym
  • Odpowiedz
@damian125: profesjonalnie to worek nakładają z odprowadzeniem wody do wiadra 20L i leją małym ciśnieniem i odrywają tak grzyba z wirnika. Zdejmuje się całą obudowę. Tam jest jakaś jedna czy dwie śrubki które to trzymają i do góry schodzi cała obudowa. Te worki są gdzieś do kupienia na upartego.
  • Odpowiedz
  • 0
@plaisant: No to będę musiał zrobić w przyszłym sezonie na pewno. Ten worek to właśnie się zastanawiałem gdzie kupić, bo ostatnio to powódź miałem jak tym środkiem pryskałem.

Na wentylatorze to jest są też te odważniki co wyważają wentylator.
  • Odpowiedz
  • 0
@plaisant: Gree ucrown ma jeszcze jeden problem... Roleta ta prawo/lewo. Też kij wie jak to zdemontować. No bo o ile ten kij wypnie, to zostają jeszcze te pionowe elementy.
  • Odpowiedz
@damian125: każdy instalator klimatyzacji ma taki worek bo serwisuje klimatyzatory jeśli nie instaluje a tak to samemu można taki borek pokleić. Obudowę zdejmiesz sam a węża ogrodowego do domu też można wpuścić, potrzebujesz tylko takiej końcówki na węża co robi mały strumień rozproszony w każdym sklepie ogrodniczym "dysza zraszająca z regulowanym ciśnieniem" czy jakoś tak. https://allegro.pl/oferta/dysza-koncowka-do-zraszania-do-weza-ogrodowego-15425136018
Używam podobnej do delikatnego zraszania kwiatów ale jak trochę mocniej odkręce to jest silny
plaisant - @damian125: każdy instalator klimatyzacji ma taki worek bo serwisuje klima...

źródło: hgfds

Pobierz
  • Odpowiedz
@damian125: Ten worek to bardzo prosta rzecz do zrobienia z grubszej folii i mocnej taśmy i jakiś rura od odkurzacza. Mam taki przenośny klimatyzator to normalnie wyczyściłem go wodą z węża z tą końcówką, nie był brudny, może twój też nie brudny i wystarczy szprajem popsikać odgrzybiaczem i filtr umyć.
  • Odpowiedz