Wpis z mikrobloga

#podrozujzwykopem @podrozowanie @wakacje @lato
Moi drodzy parafianie, wykopowicze. Jestem na etapie rezerwowania wakacji i zastanawiam się nad kilkoma lokalizacjami. Jestem trochę bardziej nastawiony na wypoczynek i relaks niż zwiedzanie wszystkiego dookoła (powiedzmy, że 3-4 miejsca do zwiedzania mi wystarczą). Będę wylatywał z Anglii, jeżeli to coś zmienia. Czego oczekuję? Dobrej pogody, bo nie trafiłem z tym zarówno w Portugalii (w kwietniu) jak i na Malcie (w grudniu). Chciałbym też opinie, czy warto wypożyczyć samochód (do tej pory robiłem to w Portugalii oraz Maroku i nie
Tak pokrótce, Egipt pewnie ma największe szanse na dobrą pogodę - ale nie wiem, czy jest osiągalne podróżowanie do Kairu? Duży kraj, więc wszystko pewnie dosyć daleko od siebie - i trochę blisko do Izraela, gdzie jest wojna.
Turcja - inna kultura, stolica więc pewnie sporo do zobaczenia. Marzy mi się też lot balonem. Nie wiem, czy warto wypożyczyć samochód?
Grecja - taki standard, chyba też pogoda powinna być ok? Nie wiem czy warto wypożyczyć samochód, czy mogę polegać na transporcie publicznym?
Włochy - wiadomo, że da się wiele zwiedzić, chyba jestem najbardziej zainteresowany tym kierunkiem. Pogoda trochę niewiadoma dla mnie - warto wypożyczyć samochód? Jeżeli wybrałbym się bardziej na północ to mógłbym też wybrać się do innego kraju (na dzień albo dwa).

Gdzie najlepiej się wybrać na początku albo w połowie Sierpnia?

  • Sharm el Sheikh, Egipt 13.6% (3)
  • Istanbul, Turcja 0% (0)
  • Neapol, Włochy 4.5% (1)
  • Bari, Włochy 0% (0)
  • Leece, Włochy 4.5% (1)
  • Catanzaro, Włochy 0% (0)
  • Loano, Włochy 0% (0)
  • Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania 45.5% (10)
  • Baleary, Hiszpania 4.5% (1)
  • Thessaloniki, Grecja 27.3% (6)

Oddanych głosów: 22

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Davidvia0 jak chcesz pewną pogodę to polecam Rodos, ale lepiej celować wrzesien/październik aby uniknąć giga upałów, ja byłem w 3cim tyg pazdziernika i bylo 25-31st zero deszczu( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Davidvia0: Saloniki przecież ssą fiuta, chyba, że ruszysz stamtąd dalej wgłąb/na wyspy.

To samo tyczy się Neapolu czy Bari. Egipt jest ogólnie dla emerytów którzy chcą All Inclusive.

Weź wyspy kanaryjskie, a najlepiej Gran Canarie albo Teneryfę
  • Odpowiedz
@Davidvia0: W sierpniu jest lampa, plus Włosi mają w sierpniu swoje urlopy i jest mega tłoczno oraz wiele miejsc pozamykanych

Jeśli chodzi o Grecję to Kreta jest mega duża i jest tam co zobaczyć, a i odpocząć można fajnie
  • Odpowiedz
@Davidvia0: Mordo wrzesień to Inna rozmowa xD

Wal na Włochy, ale pamiętaj złotą zasadę, że duże miasta od Rzymu na południe to Afryka. Neapol np jest okropnie brudny i śmierdzący, ale jeśli wybierzesz się w okolice Amalfi to o człowieku, jak tam jest pięknie ()
  • Odpowiedz
  • 0
@erni13: A co myślisz o Veronie? Myślałem o wycieczkach do Milanu i Wenecji. Reszta chyba trochę daleko. Warto wypożyczyć samochód czy mogę polegać na transporcie publicznym/zorganizowanych wycieczkach?
  • Odpowiedz
@Davidvia0: Północne Włochy są śliczne ale masz tam trochę mniejszą pewność pogody. Osobiście fanem Wenecji i Milanu nie jestem, ale jezioro Garda czy Como to co innego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możesz też zahaczyć o dolomity.

Co do podróżowania, to auto będzie najlepsze ale w północnych Włoszech pociągi też dają radę
  • Odpowiedz