Wpis z mikrobloga

#ukraina

Nie mam problemu z władzami Ukrainy, którzy prowadzą swoją politykę historyczną. Trudno wymagać od jakiegoś państwa, że będzie celowo mówić w sferze publicznej, że ich naród jest potomkami zbrodniarzy czy innych łajdaków.

Oczywiście, że nie będą tego robić. I Ukraina tego nie robi. Naginają historię, żeby było fajnie, żeby było poczucie dumy w narodzie.

Mateusz Lachowski pisał na X, że zawsze pytał Ukraińców, żołnierzy, którzy paradowali w czerwono-czarnych naszywkach, czy wiedzą co to znaczy. I dla tych ludzi jest to symbol walki z... Rosjanami i nazistami xD czyli coś jednoznacznie pozytywnego.

Sam specem od polskiej historii nie jestem, i tak jak w szkole mnie uczyli i coś tam zapamiętałem, to na tych odcinkach Matura To Bzdura xd gdyby mnie ktoś zaczepił na ulicy i pytał np. KTO WYGRAŁ POWSTANIE WARSZAWSKIE, to bym odpowiedział, że POLACY XD

Tak samo nie dziwię się, że na przykład Niemcy też fałszują swoją historię mówiąc o NAZISTACH, to nie byli NIEMCY tylko jacyś NAZIŚCI XD ale NAZIŚCI zostali pokonani przez ten super fajny zjednoczony świat i NAZISTÓW JUŻ NIE MA! :D

Dbanie o Polską historię leży po stronie... Polski. To Polska powinna prowadzić aktywną politykę historyczną również na arenie międzynarodowej taką, ŻEBY BYŁO PO NASZEMU.

2 lata wojny na Ukrainie, to Polska powinna dopilnować swojego interesu w zakresie polityki historycznej z Ukrainą. Bo jest do tego dobry czas. Ale matołki (takie jak na przykład @robertkk) uważają, że to NIEODPOWIEDNI MOMENT :D

No i te obrazki z uściskami z Dudą. Te memy, w których Duda-paker z napakowanym Zełeńskim się przytulają. Co to teraz znaczy, co z tego zostało? NIC :D Z gestów i miłych słówek nic nigdy nie wyniknie.
A sprawy z ekshumacjami na Wołyniu ruszyły choć o kroczek do przodu? No nie.

I w tym jest problem. Nie jest problem w tym, że Niemcy są ANTYPOLSCY XD że Ukraina jest ANTYPOLSKA. Problem jest w tym, że POLSKA NIE JEST PROPOLSKA.

Każde normalne państwo patrzy w pierwszej kolejności NA SWÓJ INTERES. I jeśli w naszym interesie będzie, żeby NA PRZYKŁAD Niemcy były słabe, to powinniśmy do tego dążyć, nie dlatego, że ich nie lubimy, tylko dlatego, że my mamy w tym biznes... taki przykład.

I nie powinniśmy myśleć o tym, A BO UKRAIŃCY SIĘ OBRAŻOM JAK ICH PRZYCIŚNIEMY O TE EKSCHUMACJE, A BO USA JAK ZOBACZY JAK ZAGRALIŚMY SZANTAŻEM TO POPATRZĄ NA NAS BRZYDKO XD

Nikt inny nie miałby skrupułów w tym, żeby kopnąć nas w dupę jeśli to będzie w ich interesie. Zresztą, Ukraina kopnęła nas w dupę bez mrugnięcia okiem, bo to co Polska miała możliwego do przekazania już przekazała, więc nie warto było robić więcej gówno-gestów, a laskę z połykiem trzeba było zacząć robić graczom. Czyli USA, Niemcom, Francuzom i Brytyjczykom :)

Jeśli nie dopilnowaliśmy sprawy polityki historycznej z Ukrainą TERAZ, to już nigdy się to nie wydarzy. Dlatego wielu ludzi krzyczy o Wołyniu, żeby ruszyć temat z miejsca. A nie dlatego, że są prorosyjscy czy piszą z rosyjskiej iks de trollowni.
  • 14
  • Odpowiedz
@Thorrand: najgorzej ze dokad nie nazwales mnie matolkiem, to sie w pelni z toba zgadzam. I to, ze dla ukrainy nie jest to najlepszy czas jest prawda, bo ostatnie czego potrzeba walczacemu zjednoczonemu narodowi to konflikt wewnetrzny o rzeczy ktore byly 80 lat temu (zachod pokloci sie ze wschodem). Ale czy ukraina powinna wydac zgode na ekshumacje? Oczywiscie ze tak
  • Odpowiedz
gdyby mnie ktoś zaczepił na ulicy i pytał np. KTO WYGRAŁ POWSTANIE WARSZAWSKIE, to bym odpowiedział, że POLACY XD


@Thorrand: no to gratuluję, to już jest analfabetyzm logiczny, nie brak wiedzy historycznej. Wiedza historyczna z Powstania to np; kto wydawał rozkazy, jak się przygotowywano, itp, itd. To że błędnie odpowiadasz na tak zadane pytanie wynika z braku logicznego myślenia.
  • Odpowiedz
  • 0
no to gratuluję, to już jest analfabetyzm logiczny, nie brak wiedzy historycznej. Wiedza historyczna z Powstania to np; kto wydawał rozkazy, jak się przygotowywano, itp, itd. To że błędnie odpowiadasz na tak zadane pytanie wynika z braku logicznego myślenia.

Odpowiedz


@Lord_Apatii_i_Depresji:

To była hiperbola. Po prostu przeciętny Polak niewiele o tym wie, bo niewiele można wynieść o tym ze szkoły. Myślę, że po liceum tak właśnie bym powiedział ¯\(ツ)/¯ teraz mam trochę inny ogląd, ale to nie jest zasługa
  • Odpowiedz
@Thorrand: pewnie dlatego Polska strona tego nie robi z tego powodu o ktorym pisalem, do tego Polska tego zazada, ukraina tego nie zrobi i co dalej? Bo pomoc i tak bedzie musiala isc bo jest to wazne dla Polski i dla USA. Nie dosc, ze ukraina wyrzadzila nam zbrodnie, to jeszcze nie zrobi nic w tym kierunku a my sie jeszcze zblaznimy, jak ty ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Thorrand:

Każde normalne państwo patrzy w pierwszej kolejności NA SWÓJ INTERES.

Ale Polskim Interesem Narodowym, nie jest uświadamianie 80 letniego ukrainca z demencją że jeden z jego rodziców był mordercą. Polskim Interesem Narodowym jest zniszczenie rosji i mówię tu bez przekąsu. Jeżeli rosjanie naprawdę myślą że mogą grozić nam wojną lub dokonywać prowokacji, to dla nich nie ma miejsca.
  • Odpowiedz
dla ukrainy nie jest to najlepszy czas


@robertkk: Gadka od 30 lat ta sama nigdy czas nie jest idealny XD właśnie teraz czas jest idealny, po wojnie tym bardziej nie pójdą na żadne ustępstwa jeśli teraz nie pójdą otrzymawszy tyle pomocy od Polski i dlatego Polska źle robi że gra tak miękko z nimi.
  • Odpowiedz
@Stabilizator: swoja droga pokazesz mi jakis post sprzed 2014 w ktorym pisales o wolyniu? Czy odkad rosja ci kazala trolowac to dopiero jakies sie pojawiaja? Nie musi byc z tego konta bo to zalozyles jak ci inne zbanowali
  • Odpowiedz
  • 0
pewnie dlatego Polska strona tego nie robi z tego powodu o ktorym pisalem, do tego Polska tego zazada, ukraina tego nie zrobi i co dalej? Bo pomoc i tak bedzie musiala isc bo jest to wazne dla Polski i dla USA. Nie dosc, ze ukraina wyrzadzila nam zbrodnie, to jeszcze nie zrobi nic w tym kierunku a my sie jeszcze zblaznimy, jak ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@robertkk:

Nie wiem. Groźba powinna być realna :) Czy mówienie, że jeśli tego Ukraina nie zrobi, to zablokujemy pomoc jest REALNĄ groźbą?
  • Odpowiedz
@Stabilizator: prawda jest taka, ze jak do 2014 nie czepiales sie wyjasnienia prawdy, tak teraz pretensje o jego brak powinienes miec do rosji bo to przez nia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz