Wpis z mikrobloga

Czym moze byc spowodowany powracajacy bol łokci/barkow po cwiczeniach takich jak OHP / BENCH PRESS /MEDBALL SLAM. Odczuwam taki dyskomfort ze nie moge zacisnac piesci z calej sily (,) Dieta jest okej, spie 7 godzin codziennie pomocy..... #mirkokoksy
  • 10
  • Odpowiedz
@Kewinian Pewnie klasyk typu przeciążone mięśnie / stawy, zbyt mało rozciągania, skupiasz się na danych partiach mięśni, zaniedbując inne co prowadzi do dysproporcji w obciążeniu stawów itp. Na Twoim miejscu zacząłbym od solidnego rozciągania. Suplujesz kreatynę?
  • Odpowiedz
@Kewinian no to weź poprawkę na to, że mięśnie / siła / wytrzymałość buduje się o wiele szybciej (w szczególności na kreatynie) niż cała otoczka w postaci ścięgien, więzadeł i ogólnie stawów. Innymi słowy mięśnie będą w krótkim czasie gotowe na duży wysiłek, cała reszta niekoniecznie, co finalnie może się kończyć się bólami itp.
  • Odpowiedz
@Kewinian: Mordo, idź do fizjoterapeuty. U mnie po którejś tam wizycie na siłowni zaczął boleć mnie łokieć (dietę też miałam dopiętą xD). Nie mogłam nawet nic w rękę wziąć ani zacisnąć pięści, bo całe przedramię - do łokcia - #!$%@?ło jak nie wiem.
Okazało się, że naderwałam przyczep jakiegoś mięśnia w łokciu (nie pamiętam fachowego terminu) i wyszło to na USG u fizjo. Dał ćwiczenia, powiedział co robić, a czego
  • Odpowiedz