Wpis z mikrobloga

Hej mam taki problem, kupiłem na alli taki podstawowy zestaw alarmowy. Po otwarciu okazuje się że ten panel sterujący jest zasilany jak tel. Moje pytanie czy mogę podłączyć do kabla który mam w domu wyciągniętego do alarmu tę samą wtyczkę ? Ktoś coś z #elektronika #elektryka #smarthome #tuya ?
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@palegoldsnake: Ale jakie kable? Czy do miejsca gdzie masz mieć panel masz podciągniętą skrętkę (kabel od interneta), kabel telefoniczny czy przewody elektryczne (np. 3x2.5). Następnie ten panel co rozumiesz, że jest zasilany jak telefon? Jest wpięcie na rj45 (internetowy) czy rj11 (telefoniczny) czy jest może kostka do wpięcia przewodów (śrubki do dokręcenia). No i dalej jakim napięciem masz ten panel zasilić?

Ale czytając twój opis to się zupełnie nie znasz
  • Odpowiedz
  • 0
Dzięki, dzięki !!! myślałem że tak jak przy sprzęcie można wymienić wtyczkę tak i tu można analogicznie ale już rozumiem swoją niekompetencję w tej materii zamykam temat :)
  • Odpowiedz
myślałem że tak jak przy sprzęcie można wymienić wtyczkę tak i tu można analogicznie


@palegoldsnake: dawno tak każącego się domyślać i piszącego w skrótcie człowieka nie spotkałem :D Ty część informacji masz w głowie, a piszesz tylko 5% :D dlaczego tak robisz? Nie jesteś świadomy tego, że ktoś nie czyta w myślach? Serio pytam...nie cierpię takich ludzi bo nie da się z nimi współpracować..
  • Odpowiedz
  • 1
Słowo klucz:
Keystone usb
Właśnie udało mi się znaleźć ten świetny produkt na platformie AliExpress, zobacz!
16,71zł | Moduł zasilania USB 220V gniazdo 5 v2.1a z ładowaniem telefonu komórkowego Panel USB moduł zasilania transformator 5V przejściówka ładowania
https://a.aliexpress.com/_EGSk34n
Tylko zwróć uwagę na moc tych ładowarek
  • Odpowiedz
  • 1
@palegoldsnake tylko uważaj na moc.
Ja tym ładuje tablet.
Możesz poeksperymentować, znajdź #!$%@?ą ładowarkę jaka znajdziesz i sprawdź, czy ci ta stacja będzie działać. Ew poszukaj tych keystonow z większą mocą
  • Odpowiedz
@palegoldsnake: dwie rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę - długość przewodu od ładowarki do panelu nie może być zbyt duża przy zasilaniu 5v bo po kilkudziesięciu metrach może to już być 4v ale jeśli masz w okolicach 10 to powinno być ok (zależy od przewodu i ile mA zużywa panel)
Druga rzecz - jeśli panel potrzebuje np. 500mA to ładowarka musi mieć co najmniej tyle samo, nie da się dać
  • Odpowiedz