Wpis z mikrobloga

Każdego roku Australijczycy proszeni są o nominowanie ikonicznych australijskich nagrań dźwiękowych do dźwiękowej "hali sławy" – Sounds of Australia. Ustanowiona w 2007 roku, Sounds of Australia to rejestr nagrań dźwiękowych o znaczeniu kulturowym, historycznym i estetycznym, które informują o życiu w Australii lub je odzwierciedlają.

Dzisiaj utwór:

Somebody That I Used to Know - piosenka napisana, wyprodukowana i wykonana przez belgijsko-australijskiego muzyka i piosenkarza Gotye, z gościnnym udziałem nowozelandzkiej piosenkarki Kimbry. Piosenka to ballada o średnim tempie. Zawiera sampel utworu instrumentalnego "Seville" Luiza Bonfá z albumu Plays Great Songs (1967). "Somebody That I Used to Know" otrzymało pozytywne recenzje od krytyków, którzy zauważyli podobieństwa do utworów Stinga, Davida Bowiego oraz amerykańskiego zespołu indie folk Bon Iver.

Poprzednio zamieszczone utwory:



#australia #muzyka #australyeah
Australyeah - Każdego roku Australijczycy proszeni są o nominowanie ikonicznych austr...
  • 1
  • Odpowiedz
@Australyeah: Matko Święta, pamiętam jak słuchałem tego jeszcze na Viva Polska i wtedy nie lubiłem za bardzo tej piosenki a dziś uważam, że jest w porządku. Ogólnie ostatnio widziałem jakiś film o tym, że ta piosenka zniszczyła karierę tego typa.
  • Odpowiedz