Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, czy macie jakiś ekspres do polecenia - budżet 3500 zł? Do tej pory użytkowałem Krupsa, ale 3 raz oddałem na gwarancję i czekam na zwrot gotówki (,) zależy mi na relatywnie niewielkim rozmiarze, dobrze rozwiązanym systemie czyszczenia i spienianiu mleka (niektóre poprostu plesnieja) #ekspresdokawy
  • 10
  • Odpowiedz
@Vadzior kilka dni temu doradca z MediaMarkt polecał mi ekspres SAECO GranAroma Deluxe SM6680/00. Wydaje się być całkiem ok - chyba jedyny w takim budżecie. Wszystko ok, tylko czytałem opinie że utrzymanie bardzo drogie(filtry i ewentualne części zamienne). Po przygodach z krupsem wolałbym coś lepszego teraz kupić. 😀
  • Odpowiedz
@PierDzacy123 ja mam starszy już model, ale jeden z flagowych, z 5 lat temu kosztował z 6tys, sprawdze model jak byś chciał. Wszystko działa, zero awarii przez ten czas. Filtr zmieniasz raz na jakiś czas - co kilka miesięcy? Różowa kupiła kilka i leżą w szafce. Ale to dobrze, że jest filtr, unikasz kamienia w dużym stopniu. Bez filtra też chyba ekspres będzie działał. Ja jestem bardzo zadowolony i nawet bym
  • Odpowiedz
@Kulek1981 tego nikt nie wie, bo 3 razy próbowali naprawić i się nie udało. Problemem największym było to, że wyłączał się przy robieniu kawy i programie czyszczenia. Ten drugi był strasznie denerwujący, bo wyłączał się 2 min przed końcem i musiałem puszczać znowu(np 15 razy) bo na ekranie był komunikat „dokończ proces czyszczenia”. I to nie było tak że on gasł tylko na ekranie był komunikat „wyłączanie” XD
  • Odpowiedz
@Kulek1981 wydaje mi się że poprostu się zepsuł, dziewne jakby podczas czyszczenia (15min) trzebabylo klikać w ekran 😅 tym bardziej że jak go ponownie włączałem to zaczynał czyszczenia od 12 min (3 min do końca) i wyłączał się jak zostawało 1-2 min do końca.
  • Odpowiedz