Wpis z mikrobloga

Chciałbym w dellu 5440 korzystać z danych z karty sim, lecz obecnie nie mog. Do sprawnego dzialania potrzebujemy karty potrzebujesz do tego karty wwan, pomoc techniczna podaje 2 modele, ktorych nie ma ani na ebay ani na amazon w uk, jest oczywiście pierdyliard innych modulow i teraz pytanie - czy Dell nie blokuje modulow wwan innych niz te co ma wymienione w specyfikacji obsługiwanych?

#pytaniedoeksperta #dell #laptopy
  • 8
  • Odpowiedz
Dell nie blokuje modulow wwan innych niz te co ma wymienione w specyfikacji obsługiwanych?


@oldskul: kiedyś nie było żadnych blokad, i raczej dalej nie ma. Mi serwisowali della z założonym zupełnie innym modemem i nie mieli żadnych zastrzeżeń, tylko #!$%@? anteny main z aux, bo bój miał odwrotnie niż oryginane.
BTW jesteś pewien, że laptop ma wbuowane anteny, czesto do wersji bez wwan szła inna klapa bez kabelków WWAN
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@L3gion wlasnie to kupiłem, w jakies smiesznej cenie i ciekaw jestem czy będzie banglać. Inny model (pewnie z nowszy chipem) jest przez della rekomenfowany, lecz jak mówię, ciezko do dostania a jak jest to cena nie zachęca.

To dell 5440, nowy model względnie. Jakież bylo moje zdziwienie jak otworzylem go a tam zamiast karty wwan 'ameliniowa zaślepka' z napisem wwan. Anteny sa, laptop dość prosty w demontażu, bez wiekszych udziwnień, aczkolwiek jak komus padnie klawiatura, to życzę powodzenia w wymianie, trzeba byc ostrożnym...

Modele e5xxx to juz antyki, co pamietaja pierwsze generacje i5.
  • Odpowiedz
@oldskul: Coś tam wiem, to się wypowiem. Masz modele, to połowa sukcesu, przyda Ci się też PN i po tym powinieneś prędzej znaleźć. Aby dostać ten PN, możesz albo znów przebijać się przez support, albo wpisać ST na stronie Della i powinien być podany
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@odysjestem dzieki, part no sa wymienne i może byc tak ze dany komponent jest kompatybilny z x modelami. W Dellu jak to w korpo, tech support srednio cos wie, handlowcy sami nie wiedzą co sprzedają i nierzadko o sprzęcie mają pojęcie takie jak papuaski szaman o energii atomowej. Tam sie liczy tylko kto lepiej na zielono wypelni wiersze w Excelu, jakies popieprzonke kpi i inne korpo #!$%@?. Zatrudniają multum ludzi, ktorzy
  • Odpowiedz
@oldskul: Pozwolę sobie się ustosunkować: To, że jeden komponent jest kompatybilny z x modelami to oczywistość. Wszak rzeczy takie jak np karty sieciowe, czy właśnie moduły wwan i tak dostarczają inni, głównie Intel. Wydaje się co najmniej nieefektywne biznesowo projektować taki komponent osobno dla każdego modelu laptopa, pisać sterowniki, utrzymywać itd.
Tech support nawet jeśli wie, to jeszcze musi chcieć. Są narzędzia, aby takie rzeczy sprawdzić, no, ale to trzeba
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@odysjestem zgadzam się. Dell ma kilka oddziałów tech support w Europie. Maja kilka dobrych narzedzi, którymi moga sprawdzic part no, maja dtc flow, ktore moze im pomoc rozwiklac jakas zawilosc techniczna. Na lvl 2 support czasem pracują tacy giganci, że po prostu leb boli od pieprzonego facepalma.

Tech support to cholernie niewdzieczna robota, trudno wszystkim dogodzic, w korpo #!$%@? rozmowy, jak cos powiesz nie po myśli algorytmu to masz gówno rozmowę
  • Odpowiedz