Wpis z mikrobloga

@Grooveer: Z tego co wyczytałem to jednak nie jest tak źle, bo lewica w swojej umowie koalicyjnej zawarła wsparcie dla Ukrainy, a partia Melechona stanowi tylko 30-40% koalicji. Reszta tamtejszej lewicy jest prozachodnia.
  • Odpowiedz
@Grooveer: Ten caly Melenszon będzie łatwiejszy do pokonania dla Makrona niż Lepenowa, która miałaby sojuszników w postaci Kaczyńskiego czy Orbana w tej części Europy, a tak lewak nie ma czego tutaj szukać.
  • Odpowiedz
  • 3
@KIaudiuszeq

@Grooveer: O kolejny znawca z dupy.

Ten rusek podpisał wspólny program lewicy, który gwarantuje pomoc Ukrainie + jest w mniejszości, przestańcie już spamować tym gównem xD


A ty jaki jesteś znawca by podważać słowa dziennikarza, który praktycznie od początku inwazji Rosji na Ukrainę przebywa w tym kraju?
  • Odpowiedz
  • 44
A ty jaki jesteś znawca by podważać słowa dziennikarza, który praktycznie od początku inwazji Rosji na Ukrainę przebywa w tym kraju?


@Grooveer: Może jakby przed komentowaniem francuskiej polityki przebywał we Francji, to wiedziałby, że wybory wygrała szeroka koalicja ugrupowań, w której LFI Melenchona jest tylko jedną ze składowych, a on jest co najwyżej współliderem tego bloku, który jako całość przed wyborami przyjął jednoznacznie proukraiński program.
  • Odpowiedz
@Koziom: Matematyka kolego. Macron będzie miał 150 mandatów, a Lewica 180. Melenchon i jego komunistyczni koledzy mają 35-40% mandatów lewackiej koalicji, czyli około 60-70 mandatów. Prawdopodobnie nie ma szans na koalicję centrolewicową (chyba, że znajdą się chętni niezależni albo namówią Republikan), bo chętni są tylko socjaliści i zieloni
  • Odpowiedz
  • 1
@JPRW

>A ty jaki jesteś znawca by podważać słowa dziennikarza, który praktycznie od początku inwazji Rosji na Ukrainę przebywa w tym kraju?


@Grooveer: Może jakby przed komentowaniem francuskiej polityki przebywał we Francji, to wiedziałby, że wybory wygrała szeroka koalicja ugrupowań, w której LFI Melenchona jest tylko jedną ze składowych, a on jest co najwyżej współliderem tego bloku, który jako całość przed wyborami przyjął jednoznacznie proukraiński program.


Koalicja 15 października
  • Odpowiedz
@Grooveer: Polskie Razemki czy homki od Biedronia to grzeczne i ułożone partie na tle Melenchona i komunistów, a i tak trzeszczą w koalicji z Donaldem. Więc nie widzę opcji, żeby Melenchon dogadał się z Macronem
  • Odpowiedz
Długo nowy rząd we Francji się nie utrzyma a na pewno nie będzie kluczowych decyzji w polityce wobec Ukrainy.


@Grooveer: Polityka zagraniczna i polityka bezpieczeństwa to kompetencja prezydenta republiki. Wróć lepiej Gruwerku do straszenia ofensywą na Charków albo obwód sumski, bo tu ci nie idzie.
  • Odpowiedz
  • 0
@JPRW

@Grooveer: No ja akurat czekam na prorokowane przez ciebie uderzenie na Sumy, ale ty możesz czekać na co ci wygodnie.


Lepiej obserwuj Donbas, bo źle się tam dzieje dla ukraińskiego wojska.
  • Odpowiedz
Lepiej obserwuj Donbas, bo źle się tam dzieje dla ukraińskiego wojska.


@Grooveer: No wiem, z tego co słyszałem, to trwa to jakoś od 2014.
  • Odpowiedz
  • 0
@JPRW

>Lepiej obserwuj Donbas, bo źle się tam dzieje dla ukraińskiego wojska.


@Grooveer: No wiem, z tego co słyszałem, to trwa to jakoś od 2014.


Od maja 2022r. bardziej na serio. No i też kiedyś się to skończy. Tylko ciekawe z jakim wynikiem.
  • Odpowiedz
No i też kiedyś się to skończy.


@Grooveer: Kiedyś czytałem, że Donbas ma być zajęty do marca. Marca 2023. Myślisz, że Rosjanom się uda?
  • Odpowiedz
  • 0
@JPRW

>No i też kiedyś się to skończy.


@Grooveer: Kiedyś czytałem, że Donbas ma być zajęty do marca. Marca 2023. Myślisz, że Rosjanom się uda?


Myślę, że marzec 2025 to może być realny termin. Oczywiście do tego czasu zginie dużo żołnierzy po obydwu stronach konfliktu.
  • Odpowiedz