Wpis z mikrobloga

planuje zamówić sporo filamentu od Sunlu czy kogoś innego, no bądź co bądź dużo rolek bo te bambusowe się nie spinają finansowo. polecacie jakiś pojemnik który jest najbardziej spasowany ze szpulami? mam na myśli to że by pojemnik był jak najmniejszy, by jak najmniej pustej przestrzeni tam było, co za tym idzie wchodzi optymalne wykorzystanie miejsca w nim. wiecie o co mi chodzi kurde faja

#druk3d
  • 12
  • Odpowiedz
@mapache: widać to zależy od człowieka, korzystałem z tych wielkich plastikowych pudeł do przechowywania filamentu, ale zawsze gdzieś pod stołem leżały i tylko denerwowało że muszę wyciągać, szperać itp. A tak mam szpule ustawione w workach i widzę gdzie i co mam.


Myślę, że nawet jakbyś ich nie opróżniał z powietrza, tylko dał silika gel to by nie było gorzej niż w pudle.

Nie chce mi się stołu sprzątać,
sirgorn - @mapache: widać to zależy od człowieka, korzystałem z tych wielkich plastik...

źródło: Zrzut ekranu 2024-07-05 122924

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kryspin013: żeby schować do szafy czy gdzieś indziej. może być na wiele rolek, np na 5


@mapache: To ja w planach mam takie gunwo:

https://ikeahackers.net/2023/12/diy-filament-dry-box.html

Tylko bez tych pierdół do wyciagania filamentów na zewnątrz i z uszczelnieniem pokrywy gumową uszczelką. A do środka albo nasypię świeżych silica gel albo druknę sobie jakiś pojemnik na dno.
Kryspin013 - >@Kryspin013: żeby schować do szafy czy gdzieś indziej. może być na wiel...

źródło: 3D-filament-dry-box-2-1200x675

Pobierz
  • Odpowiedz
@mapache: najczęściej tak - zwłaszcza o TPU dbam i mam ten odsysacz na USB. Ale i tak jak się źle zapnie to po 1 dniu potrafi się rozszczelnić, dlatego mam podrukowane takie cylinderki z silica gelem.
  • Odpowiedz