Wpis z mikrobloga

#polityka
W UK wybory, we Francji wybory, w Ameryce wybory, śledze wiadomości cały czas i wzięła mnie ochota na zrobienie przeglądu starych wywiadów, jak Korwin #!$%@? do pieca, szczególnie w okolicy wyborów w 2015 roku.
Pamiętam, że jak byłem wtedy w LicBazie, miał miejsce wyż Korwinistyczny, to były czasy kiedy OCZYWISTE było, że tylko Korwin się zna, a reszta polityków nie. Cały ten szał trochę mnie ominął i z wieloma wywiadami zapoznałem się dopiero teraz, i musze powiedzieć, że Janusz to najlepszy zadymiarz polskiej polityki. Niektóre teksty czy wymiany zdań to jest mistrzostwo świata, można tego słuchać w kółko, nic dziwnego, że miał poparcie wśród młodzieży. Fenomen #!$%@? XD

Zastanawiam się tylko, co by się stało, gdyby w wyborach 2015 nie startował Kukiz, który dostał wtedy 21%. Do tego wyeliminujmy jeszcze Brauna i Kowalskiego, i dajmy na to, że ich głosy też dostałby Mikke. Czy możliwe było, żeby Korba wylądował na trzecim miejscu z wynikiem w okolicy 26%? XD Jak wtedy wyglądałaby obecna scena polityczna, gdzie Kornik uchodziłby za wywrotowca, który "prawie wygrał"?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@betonoweczolo: Nie, nie możliwe było, aby Korwin zgarnął elektorat Kukiza. Kukiz wtedy to z jednym postulatem latał, tj. JOWy, krzyczał ze sceny rzeczy typu nigdy was nie zdradzę zamiast programu politycznego, a z jego list startowali od prawa do lewa (inna sprawa, że scena polityczna w Polsce jest przesunięta w prawo, to i takich najwięcej się dostało do Sejmu). Każdy, kto głosował na Kukiza widział go tak, jak chciał widzieć,
  • Odpowiedz
@betonoweczolo: Korwin raczej nie miałby 26%. Z wypowiedzi z tamtego okresu pamiętam, że Korwin wspominał o "elektoracie Tymińskiego" jaki miał na niego zagłosować, a który poszedł do Kukiza. Jednak wielu głosowało na Kukiza bo kojarzyło go jako muzyka, a jego kandydaturę poprał chociażby Wojewódzki. Niby nic, ale raczej żaden mejnstrim nie poparłby JKM.

Dodatkowo w przypadku Janusza trzeba pamiętać, że on w 2015 roku wychodził z kolejnego rozłamu i budował
  • Odpowiedz