Wpis z mikrobloga

Jaki kabel antenowy od anteny satelitarnej i do gniazdek potem? Jest sens na odcinki max 25-30 metrów kupować Trisset 113? Czy może wystarczy zwykły RG-6? A może ten lepszy chociaż od anten a do gniazdek już RG-6? Ja wiem, że ma lepsze parametry pytanie tylko czy przy instalacji w domu jednorodzinnym (i stosunkowo nie długich odległości) ma to sens?

#instalacje #elektryka #rtv #tv #sat
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mikseth: Ma to sens jak najbardziej. Słabe, tanie kable łapią zakłócenia bo mają słabe ekranowanie i potem są takie sytuacje, że jak koło domu przejeżdża motorower albo włączasz światło w jakimś pomieszczeniu to się robi chwilowo pikseloza na ekranie.
No i 25-30 m to nie są krótkie odcinki. Krótki to jest 1,5m przedłużacz od gniazdka do telewizora ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tor transmisyjny ma takie parametry
  • Odpowiedz
  • 0
@michcio: Domyślam się, żeby nie brać najtańszego - bardziej chodzilo mi o porównanie Trisset vs. Dipol RG-6 (który też chyba jakiś najgorszy nie jest).

Ogólnie tych metrów się trochę uzbieralo bo taki mam plan (czy dobrze kombinuje?) zejść 4x czarnymi od satelitarnej i 1xnaziemnej do jednego miejsca i stamtąd dopiero do pokoi na gniazdka. Trochę więcej kabli ale w przyszłości zero kombinowania z przeciąganiem przewodu antenowego..
  • Odpowiedz
  • 0
@michcio: A co powiesz o BITSAT 757? Triset wiem, najlepszy ale te nie są jakieś dużo gorsze (lepsze niż no name jakieś) a cenowo lepiej wychodzi

@Bratix Z jednej strony tak ale nie mając światłowodu to wcale nie takie proste. Niby nie potrzebne duże prędkości a jak miałem przerwany kabel antenowy główny i 2 TV leciały po IPTV + cały domowy internet to wszystkim wszystko zacinało wieczorami ( ͡
  • Odpowiedz
A co powiesz o BITSAT 757? Triset wiem, najlepszy ale te nie są jakieś dużo gorsze (lepsze niż no name jakieś) a cenowo lepiej wychodzi


@Mikseth: Też jest OK.
  • Odpowiedz
@Mikseth: u mnie orange tv działa na dwużyłowym kabelku kładzionym za czasów TPSA na łączu 80 Mb/s i to jeszcze z tunerem na wifi zamiast po kablu, nie ma opcji żeby tv przycięło się choć na sekundę, na początku też byłem sceptyczny ale widzę że działa to na tyle dobrze że każda inna forma odbioru sygnału tv traci sens.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Bratix no właśnie z jednej strony plusy z drugiej minusy, tyle że można zwykły TV podłączyć i naziemna choćby jest bez kombinowania. Jakiś czas temu testowałem iptv ale mając radiowy internet to tak sobie to działało
  • Odpowiedz