Wpis z mikrobloga

Hej mirki, zakupiłem sobie laptopa Gigabyte G5 KF i sprawa wygląda tak, że komputer niezbyt używa kartę graficzną. Wszędzie ustawiłem by była używana w trakcie gry jednak gdy tylko coś włączę to CPU leci na 70/90% użycia a GPU ma od 0 do 3%, macie jakieś pomysły jak to naprawić? Kilkukrotnie reinstalowałem sterowniki, zaaktualizowałem windę i bios
#komputery #laptopy #pytaniedoeksperta #technologia
  • 9
  • Odpowiedz
@Taran132: A próbowałeś ustawiać dla konkretnych gier/programów czy tylko ogólnie? W ustawieniach Nvidia masz opcję, żeby poszczególne programy (nie tylko gry) korzystały z GPU. Powinieneś mieć też opcję skorzystania z GPU pod prawym przyciskiem myszy jak klikniesz na linki/execu programu / gry.
  • Odpowiedz
Spróbuj skorzystać z control center. Teraz te aplikacje do zarządzania wydajnością nie są takie złe jak kiedyś. Dobrze by było zostawić integrę aktywną, gdy nie grasz. Osobiście korzystam z Acera nitro i ich program jest całkiem niezły. Nie żre zasobów systemowych za dużo, wszystkie ustawienia + jakieś profile (nie korzystam) pod ręką, przełącza się znakomicie między integrą a gpu + monitorowanie temp i wykorzystania.
Nie jestem ciemny w tych sprawach - wiele
  • Odpowiedz
  • 0
@isaac-goldberg To gówno nie działa, dosłownie nic nie robi i kłamie. Sterowanie wiatrakami działa jak chce, pokazuje mi użycie gpu na poziomie 30% gdzie w tym samym czasie menadżer nawet procenta nie dał a w grze mam 2 fpsy, sterowanie jasnością i filtrami światła niebieskiego nie działa. Nawet głupiej rozdziałki nie da rady zmienjć
  • Odpowiedz
Przeglądałem też jakieś zagraniczne fora, na razie nie jakieś duże ilości. Użytkownicy wspominają o update biosu (z oficjalnej strony gigabyte) oraz o reinstalacji G-Force experience. Prawdopodobnie już próbowałeś. Postaram się jeszcze coś przejrzeć. Wiem, że walka z laptopami bywa czasem walką po omacku. Jednemu pomoże jedno, innemu co innego. Na windowsie działasz? Spróbuj ręcznie sterowniki updateować osobno dla integry i osobno dla nvidii
  • Odpowiedz
  • 0
@isaac-goldberg Też szukałem po forach i niestety nic u mnie nie działa. Wszystko reinstalowałem po kilka razy i dupa, mam zamiar zrobić reinstal windowsa a jak to nie pomoże to oddaje do sklepu na gwarancję. Co zresztą i tak raczej musze zrobić bo bateria trzyma 1.5h xd
  • Odpowiedz