Wpis z mikrobloga

#krakow
już się zaczęło ściemnianie polskojęzycznych mediów, że sprawcą był Polak identycznie jak przy zdarzeniu ze #szczecin więc prawilnie przypominam, że osoba mająca polskie obywatelstwo to nie to samo co "Polak".

jeśli chcą rozwiać wątpliwości to niech podadzą imię z jedną literką nazwiska, dlaczego nie podadzą?

https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art38386201-rekordowa-liczba-cudzoziemcow-z-polskim-obywatelstwem-najwiecej-ukraincow
  • 49
  • Odpowiedz
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: aha czyli jak nabędę obywatelstwo dajmy na to Nigru to będę Nigerczykiem i jak się powiedzmy zdarzy, że kogoś posiekam maczetą to uprawnione będzie żeby nazywać mnie Nigerczykiem xD
OK

Lecz się hipokryto.


to ty używasz słów, których nie rozumiesz, a chciałbyś mnie pouczać
  • Odpowiedz
@Elberus jakbyś polegał na wartościowych źródłach wiedzy jak słowniki a nie na głupotach z wikipedii to byś się nie blaznil. O znaczeniu slow w danym języku decyduje znaczenie słownikowe. A nie strona Wikipedia na której każdy może tworzyć artykuł.

Dałem ci znaczenie slownikowe wydawnictwa które ma największe poważanie wśród językoznawców i które zatrudnia wiele autorytetów w tej dziedzinie a ty dalej się rzucasz jak gówno w przeręblu bo zbyt ograniczony jesteś
  • Odpowiedz