Wpis z mikrobloga

Chcę zdigitalizować wszystkie zdjęcia rodzinne analogowe do postaci cyfrowej. No i mam problem, bo zwykłym domowym skanerem pojedynczym to mi zajmie chyba sto lat, bo tych zdjęć są tysiące. Czy są jakieś skanery które robią to w bardziej hurtowych ilościach? xD Nawet myslałem, czy nie dać fotek do jakiejś firmy od digitalizacji, oni mają chyba takie skanery właśnie gdzie wrzucasz plik dokumentów i skanuje całość od strzała.

#skan #skanowanie #fotografia #pytanie #informatyka #skanery #drukarki #protipy #komputery
  • 6
  • Odpowiedz
@Don_Kichot: mam Epsona V600 w domu i nie pocieszę cię, skan w dobrej jakości zajmuje dobre 2-3 minuty. To żmudna robota, za którą słono zapłacisz u fotografa, albo zrobi ci to na szybko w niskim DPI, co da mizerny efekt na cyfrze.
  • Odpowiedz
@Don_Kichot: na spokojnie. byle obrać jakąś metodykę. samo skanowanie możesz dospieszyć skanując kilka fotek na raz ustawiając po prostu a4 w skanerze. później sobie potniesz na pojedyncze fotki. ale nie sugeruj się. to tylo przyład. jak będziesz skanował po kilka przebiegów na fotkę to na pewno się zejdzie
  • Odpowiedz