Wpis z mikrobloga

#polityka

W ciekawym punkcie jest polska polityka. Generalnie podstawowym sporem w polityce nie jest lewica vs prawica. Podstawowym sporem jest zmiana vs kontynuacja. Taką oś sporu nam zaproponowano w październiku 2023. PiS miał kontynuować swoje rządy aspirujące do modelu węgierskiego, KO z potencjalnymi koalicjantami TD i Lewicą miała zmienić ten stan rzeczy.

W warstwie prawnej niewiele się wydarzyło (przeszła w końcu jakaś legislacja o wiatrakach?). Serio. KE odblokowała KPO, bo przestał rządzić PiS. Nieładnie to zrobili, ale cóż polityka. Ja tam się nie dziwię KE, że była zadowolona z braku Ziobry i Kaczyńskiego, ale problem neo-sędziów nie został rozwiązany a wyroki TK są ignorowany. I bardzo dobrze, bo są durne i pisane jakby z Nowogrodzkiej.

Na płaszczyźnie państwowej też sztandarowe postulaty PiS są utrzymane. I dobrze! CPK będzie wybudowane, terminal w Świnoujściu też, fabryka Intela, elektrownie atomowe. 800 plus wprowadzone. Polityka granicy na Białorusi PiS nadal utrzymana. Paradoksalnie KO łatwiej i sprawniej realizuje hasła PiS, niż swoje. Nie wiadomo co się wydarzy np. z kwotą wolną, czy związkami partnerskimi. Jedną z niewielu namacalnych zmian wprowadzonych przez KO okazuje się obniżka VAT w branży beauty xD

Okazuje się, że 15 października mieliśmy spór między kontynuacją w sosie węgierskim a kontynuacją w sosie unijnym. Mnie to cieszy.
  • 2
  • Odpowiedz
@LebronAntetokounmpo:

W warstwie prawnej niewiele się wydarzyło (przeszła w końcu jakaś legislacja o wiatrakach?). Serio. KE odblokowała KPO, bo przestał rządzić PiS. Nieładnie to zrobili, ale cóż polityka. Ja tam się nie dziwię KE


odblokowali na kredyt zaufania, wiedząc że ustawowo nic nie da się zrobić dopóki duda jest prezydentem, ke nawet oficjalnie to przyznała
  • Odpowiedz
@afc85: no i to atut KO, Tuska, że mu wierzą. Pisowcy będą ujadać, ale karawana jedzie dalej. To, że potrafi wzbudzić zaufanie liderów politycznych zachodu to kozacka sprawa.

Nie to co Ziobro, co beligjskiemu komisarzowi na spotkaniu o ustawie kagańcowej pokazywał zniszczoną Warszawę xD Z takimi ludźmi nie da się poważnie gadać xD
LebronAntetokounmpo - @afc85: no i to atut KO, Tuska, że mu wierzą. Pisowcy będą ujad...

źródło: z27826081IER,Zbigniew-Ziobro--Didier-Reynders

Pobierz
  • Odpowiedz