Wpis z mikrobloga

Siema. Z kumplem nagraliśmy już 3ci numer. Dla mnie dalsza nauka miksu. Tym razem wiecej double trackingu. Miałem lepszy pomysł na wokal mimo że nagrania momentami przesterowane były to udało się coś wyciągnąć z tego. Basik chodzi ładnie jak zwykle. Chcemy wyjść do ludzi z tą muzyką. Mamy więcej niż te 4 utwory. Aranżujemy wszystko na akustyki żeby chociaż tak pograć to na żywo. Może wtedy znajdą się chetni do nas dołączyć albo będzie motywacja żeby nagrać parę numerów profesjonalnie. Enjoy.
#muzyka #tworczoscwlasna #produkcjamuzyki #chwalesie
theonlyazy - Siema. Z kumplem nagraliśmy już 3ci numer. Dla mnie dalsza nauka miksu. ...
  • 7
  • Odpowiedz
@theonlyazy: Sam gram w kapeli i wydaje mi się że jestem trochę dalej niż Wy na swojej ścieżce kariery. Stąd mogę się podzielić kilkoma spostrzeżeniami. Pierwsze rzecz - wokal. On nie jest zły, ale nie jest też dobry. Wokalista posługuje się angielskim ale jednak słychać w niektórych wyrazach że przydałoby się popracować nad wymową (np. wyraz over). Aranż jest bardzo bezpieczny, aż za bezpieczny. Na tej zasadzie, że wokalista porusza
  • Odpowiedz
  • 0
@ZasilaczKomputerowy: dzieki wielkie! Zupełnie nie odbieram tego jako Atak. Ja się uczę miksu, nagrywam sam instrumenty, robie perkusję używając darmowego programu. Chętnie usłyszę co mógłbym robić lepiej. Ten utwór jest "najbezpieczniejszym" jaki zrobiliśmy i jaki zrobimy kiedykolwiek. Napisany został przez wokalistę na akustyka 10 lat temu. Jak go robiłem, chciałem tylko zachować tą akustyczność kawałka. Nie chciałem dodawać za dużo. To mógł być też błąd bo tak jak piszesz jest
  • Odpowiedz
@theonlyazy: Jestem w pracy i mam tylko słuchawki bluetooth jbl przy sobie, więc o miksie wiele nie powiem teraz. Może wieczorem jak wrócę do domu. Co do wokalu to na pozostałych kawałkach już słyszę w czym jest problem. Wokalista śpiewa siłowo zaciśniętym gardłem. Niech robi ćwiczenia z rurką lax vox. Te dwa kolejne utwory fajniejsze imo i mix też spoko. Jakie masz instrumenty, nagrywasz żywe, czy korzystasz z wtyczek? Wydaje
  • Odpowiedz
  • 0
@ZasilaczKomputerowy: spoko, rozumiem :) używam prawdziwych: gitara elektryczna, akustyczna, bas, klawisze, harmonijka. Podłączone liniowo. W utworze który nazywa się "picture of you" nagrałem gitarę mikrofonem shure bo dźwięk był zbyt sztuczny po podłączeniu akustyka liniowo. Nie robiłem tego przy tym najnowszym utworze.
Wtyczką jest perkusja.
  • Odpowiedz