Wpis z mikrobloga

#przegryw Dobra, plan na przyszły tydzień dla huopa żeby wyjść z przegrywu, trzymajcie kciuki se:
- od jutra nie pije alkoholu
- we wtorek sprzątam sobie piwnice na razie byle jak, byleby później utrzymać to w czystości + później raz na tydzień posprzątać porządnie jej część.
- od środy wstaje o 6 rano i zasypiam o 22
- od czwartku pracuje w ustalonych godzinach, jak mi będą kazać zostać po godzinach albo się nie wyrobie to #!$%@? będzie dla niego i będzie mu dane.
- od piątku tworze harmonogram zadań sobie żebym się wyrabiał w czasie co i kiedy chce zrobić.
- od soboty zaczynam się uczyć programowania. Codziennie conajmniej po godzinie dziennie (HTML, JavaScript, Python, Django, MySQL, Web scraping, Machine learning / sieci neuronowe)
- od niedzieli zaczynam ćwiczenia jakieś w domu, chociażby jakieś pompki boże
  • 13
  • Odpowiedz
  • 1
@Uppsala: nic się nie skruszy. Wszystko już ogarniałem ostatnio prawie tylko wróciłem do alko i się zesrało. Ważne żeby przestać pić. Później będzie z górki dla huopa. Bo alkohol wyniszcza całkowcie siły do działania dla niego. Nawet jak pijesz i ogarniasz rzeczy to nic z tego nie pamietasz dlatego najważniejszy jest pierwszy dzień żeby ogarnąć i trzymać się w założeniu że nie pije. Później będzie z górki dla niego
  • Odpowiedz
@ProstyHuop: jak ci sie uda 1 z tych to bedzie dobrze, z drugiej strony ja bym musial te wszystkie rzeczy zaczac robic w 1 dzien zeby naprawic swoje zycie xd i codziennie dokladac drugie tyle
  • Odpowiedz
@ProstyHuop: #!$%@? ambitne bardzo plany aż za ambitne
życiowo dużo dyscypliny i dobrych nawyków
a i sama nauka ambitna bo cała webówka (frontend + backend) do tego machine learning sam w sobie to jest kobyła

nie chcę zniechęcać ale to musi jebnąć, może zacznij łagodniej i jak się oswoisz to dokładaj no chyba że sam znasz siebie i jesteś kozak to może dasz radę
  • Odpowiedz
  • 0
@skud: @przegryw15k w sumie z tym ML mnie poniosło. Głównie mi zależy na Django bo chciałbym sobie postawić jakąś apke fajna. W sumie mam pomysł na jedną ale tam też chce mieć dane z pewnych stron internetowych dlatego jeszcze web scraping do tego będzie potrzebny. No a przy Django z tego co wiem to pasuje też coś znac HTML/JS/obsługa baz danych. Relacyjne bazy danych i pythona już trochę liznąłem
  • Odpowiedz
@ProstyHuop: machine learning to tylko tak marketingowo ładnie wygląda a faktycznie to jest temat mocno złożony i bardziej eksperymentalny, może pomyśl o excelu i VB nap początek
  • Odpowiedz
  • 0
@skud: rzygam vba poważnie, jak to widzę to mnie skręca. Kiedyś próbowałem się nauczyc no i nie da rady. Python jest bardziej jakiś przejrzysty i czystszy. Ale kiedyś też pasowałoby się tego nauczyc. W sensie vba. Na razie tego nie potrzebuje. Excela na tyle ile potrzebuje tylko umiem bo mam teraz pracę typowo biurowa.
  • Odpowiedz
ucz


@ProstyHuop: programowania? a na co ci to? bo wszyscy się tego uczą a potem nikt ich nie chce do pracy wziąć bo takich juniorow jak ty to maja po 100000 dziennie i nie ma kto im odpisywać xDD btw. 5lat doswiadczenia to minimum powodzenia
  • Odpowiedz