Wpis z mikrobloga

#rock #newwave #republika #polskamuzyka
#cultowe (1336/1000)

Republika - Moja Krew - po raz pierwszy na singlu pt. San na Linie / Moja Krew (1986), potem w "odświeżonym" aranżu na płycie pt. 1991 (1991), tu daję oryginalną wersję singlową

Chyba już kiedyś pisałem (tylko nie wiem czy w kontekście Republiki), że mam sporo takich kapel, których kompilacja w stylu "The Best of" byłaby dla mnie świetną płytą bez słabych punktów, ale cała ich dyskografia to jednak nie dla mnie. Tak właśnie mam m.in. z Republiką.

Pamiętam że 100 lat temu jak pierwszy raz usłyszałem Moją Krew, to zbiła mnie z tropu ta piosenka. To był chyba jakiś klip z Jarocina, w który patrzyłem bez ruchu całe 4 minuty. Mocna rzecz.

PS. ugłaskana wersja z longplaya z 1991 to już nie to samo

------------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Kiedyś przez tysiąc dni postowałem tu piosenki które z różnych względów weszły mi w głowę w ciągu ostatnich 20 lat. Teraz wrzucam już niekoniecznie codziennie rzeczy, które wtedy nie zmieściły się na liście, które mi się przypomniały, lub których słucham aktualnie. W dalszym ciągu szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne.
https://rateyourmusic.com/~cultowe
cultofluna - #rock #newwave #republika #polskamuzyka
#cultowe (1336/1000)

Republika ...
  • Odpowiedz