Wpis z mikrobloga

Witam.
Kupiłem dom w stanie deweloperskim, ale że dom jest jeszcze w trakcie budowy, mogę wnosić pewne poprawki.
Zamarzyłem sobie zrobić ukryte listwy przypodłogowe (takie montowane równo ze ścianą). Z tego co się dowiedziałem majstrów, to najlepiej by było ogarnąć to tak, żeby zostawić na nie miejsce przy tynkowaniu, tzn. otynkować tyle ściany żeby zostawić na dole od podłogi tyle miejsca żeby zmieścić tam listwy.
Terminy gonią, a deweloper pyta ile tego miejsca zostawić. Wie ktoś z was może ile należałby zostawić?
Chodziłoby o listwy w takim stylu (oczywiście niekoniecznie tej firmy):
https://zeromur.pl/produkty/listwy-cokolowe-zeromur/
Przy okazji pytanie drugie - ze względu na to że przy suficie są ciągnięte rury od rekuperacji, deweloper robi mi tam sufit podwieszany z g-k, który dodatkowo szpachluje. Czy istnieje możliwość zdjąć taki oszpachlowany sufit żeby zrobić sobie tam jakieś dodatkowe światła sufitowe itd?

#remont #remontujzwykopem #budownictwo #budowadomu
  • 39
  • Odpowiedz
Czy istnieje możliwość zdjąć taki oszpachlowany sufit żeby zrobić sobie tam jakieś dodatkowe światła sufitowe itd?


@elric: łatwiej rozwalić i nowe płyty dać ale czasem da radę zrobić światła przeciągając kable przez te otwory na nie
  • Odpowiedz
  • 0
@giorgioborgio: dzięki za odpowiedź.
Chodziło mi jednocześnie o wysokość jak i grubość, zapomniałem dopisać :)
Czyli ogólnie, najlepiej skontaktować się z producentem konkretnej listwy, nie ma jakiegoś "ogólnego" wzornika?
  • Odpowiedz
  • 0
@darek-jg: czyli teoretycznie lepiej by było jakby nie szpachlował, czy to nie ma znaczenia i tak czy siak będę to musiał rozwalić?
  • Odpowiedz
  • 0
@darek-jg: @gaga-jaga dzięki, to jak będę na etapie sufitów podwieszanych to mu dam znać.
Bo to bez sensu żeby mi kładł ten sufit, który potem muszę rozwalić, to już lepiej bez szpachli.
  • Odpowiedz
Chodziło mi jednocześnie o wysokość jak i grubość, zapomniałem dopisać


@elric: z grubością nic ci nie będą kombinować, zostawią najwyżej ścianę w tym miejscu bez tynku ale na pewno nie będą rzucać go więcej byś sobie mógł listwy ukryć. Tyle że pewnie producent też ma to na uwadze i nie robi ich zbyt grubych
  • Odpowiedz
@elric z tego co widzę na mój rozum - to najpierw montujesz te listwy aluminiowe bez wypełnienia a dopiero później równasz górę ściany. To się stosuje przy suchej zabudowie.bo wtedy dajesz listwę i nad nią nakręcasz regipsy. Przy ścianach murowanych nie wiem jak to się robi ale to nigdy nie wyjdzie idealnie jeśli najpierw tynk a później listwa
  • Odpowiedz
  • 0
@johny-kowalski: no właśnie tego się obawiam
Ale widziałem coś na YT że ludzie tak robili, że zostawiali ileś tam cm bez tynku i tyle (nie mam pojęcia jak to później wyrównywali).
  • Odpowiedz
  • 1
@Lonate: chciałem wylać tam żywicę poliuretanową
Plus takie cokoliki chciałem na schodach, tam normalnie drewno na stopniach.
  • Odpowiedz
  • 0
@Lonate: osobiście jestem tym przerażony, że dom jeszcze nawet nie jest oddany, a ja już jestem wykończony.
Ale dzięki :)
  • Odpowiedz