Wpis z mikrobloga

Myślę nad tym, jaką pracę mógłbym wykonywać i jedną z lepszych dla mnie według mnie jest zawód pracownika leśnego. Widziałem, że oni głównie zajmują się koszeniem traw, cięciem gałęzi, drzew i porządkowaniem lasu. Lekka praca fizyczna i praktycznie zerowy kontakt z ludźmi.

W mojej miejscowości okoliczne żuliki tak pracują i dojeżdżają do lasu rowerem. Więc wymagania są pewnie minimalne. Pensja to pewnie najniższa krajowa, ale mi to nie przeszkadza. Ja też mógłbym tak pracować. Lubię lasy i przyrodę. Ale nie mam pojęcia jak dostać taką pracę. Jak będę w urzędzie pracy i urzędniczka spyta się mnie jaką chcę pracę to powiem, że chcę być pracownikiem leśnym.

#przegryw
  • 6
  • Odpowiedz
@TinfangTrel:
Kiedyś pracowałem przy gałęziówce. Z nazwy wydaje się, że to jest lekka praca, zbierasz sobie gałęzie na opał, później je ładujesz na wóz. W praktyce są to wielkie gałęzie, które zostały po wycince dużych drzew, często o średnicy 20-30 cm, małe drzewka (o podobnej średnicy). Wszystko robisz ręcznie (to znaczy tylko przy użyciu piły łańcuchowej). Trzeba przenosić ręcznie te gałęzie na kupki, a później wrzucać na wóz. Praca ciężka
  • Odpowiedz