Wpis z mikrobloga

Dom ma zabezpieczenie główne 3x C16A.

Jedynym dużym odbiornikiem który działa dlugo jest piekarnik elektryczny 2kw przy kuchence gazowej. Czy można byłoby na tym zabezpieczeniu dołożyć jeszcze plyte indukcyjna z piekarnikiem tak aby płyta była podlaczona do dwóch faz z czego jedna faza to ta z tym obecnym drugim piekarnikiem przy gazowej? Na wolnej fazie byłby nowy piekarnik.

Kuchenka miałaby odrębne, swoje zabezpieczenie B16 tylko czy nie będzie wywalało tego głównego?

#elektryka #dom #remontujzwykopem #diy #majsterkowanie
#pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
Kuchenka miałaby odrębne, swoje zabezpieczenie B16 tylko czy nie będzie wywalało tego głównego?


@cotozazycie: będzie. Bo to dalej 16A.

Zmień sobie przyłącz na co najmniej 25A. A lepiej nawet na 32/35A.
  • Odpowiedz
@cotozazycie: Podłącz tak, jeśli się da, aby faza zasilająca słabsze palniki w indukcji zasilała też piekarnik. W płycie powinna byc tez opcja ustawienia maksymalnej mocy.
  • Odpowiedz
  • 0
@G06DbT:

Wstąpiłem nawet o warunki do zakładu energetycznego, ale za to zwiększenie mocy wymuszają na mój koszt zabudowę szafki z licznikiem na słupie i doprowadzenie kabla ziemnego do domu. Teraz mam licznik w przedsionku, tak robiono w latach 90. Do tego przeróbka rozdzielnicy. Robi się z tego spory koszt.
  • Odpowiedz
  • 0
@rybeczka: to montowała elektrownia w szafce na zewnatrz budynku, jest zaplombowane. Pewnie chodziło o selektywność, aby najpierw wyzwalało tę wewnatrz budynku gdzie są wkrecane B16.
  • Odpowiedz
Pewnie chodziło o selektywność, aby najpierw wyzwalało tę wewnatrz budynku gdzie są wkrecane B16.


@cotozazycie: ale wiesz że ta selektywność dotyczy tylko rozruchu urządzeń? A nie ciągłego poboru prądu?
  • Odpowiedz