Wpis z mikrobloga

Zakupiłem taki o to garaż na rowery i chcę go postawić na jakimś utwardzonym podłożu w miejscu, gdzie na razie jest po prostu trawnik.
Jaki fundament zrobić pod taką konstrukcję? Wymiary to 2x1,5 metra około, waga samej konstrukcji 55 kg.
Teściu mówi, że wystarczy wykopać humus, dać piach, ubić, na to płyty chodnikowe i fajrant.
Oglądając jakieś poradniki, które głównie dotyczą domków narzędziowych, to każdy praktycznie robi mieszankę piachu z cementem, tak by podłoże pod płyty było wzmocnione. Tutaj zastanawiam się, czy bawić się w takie betonowanie, czy faktycznie sam piasek wystarczy na taką pierdółkę.

Może macie jakieś inne pomysły?

#budujzwykopem #majsterkowanie
Iskaryota - Zakupiłem taki o to garaż na rowery i chcę go postawić na jakimś utwardzo...

źródło: Farrad-142x198x157-all-grey-with-background-263778-l-264633-xl

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
teściu dobrze radzi. Piasek z cementem i płyty wystarcza.


@George_Liquor: @Iskaryota tylko teść zapomniał dodać, by tą budkę przykręcić do tych płyt, jeśli inaczej tego nie zakotwisz, bo nie dość że "ukradną wraz z zawartością" to jeszcze po prostu wiatr mocniejszy ci to przewróci.
Tak - 50kg wydaje się że to ciężkie (jak trzeba podnieść), ale jak lekko tylko podwieje szparami gdzieś - to okaże się że to leci jak pusty
  • Odpowiedz
@hrumque: Owszem, zakotwicz, tego nie negowałem. Możesz zakotwiczyć właśnie do tych płyt na rogach lub nawet ich większej wkopanej ilości jeśli się przewiercisz. Po prostu na twój ciężar jaki będzie tam spoczywał technika płyt jak najbardziej wystarczy. Na sobie zrobiłem z takich podjazd i do dzisiaj stoi i ma się dobrze.
https://wykop.pl/wpis/71754353/moi-mili-pierwszy-raz-w-zyciu-ukladalem-podjazd-cz
Oczywiście przestrzeń międzypłytową też potem wypełniłem.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: daj sobie spokój z fundamentem. Na rogach wiercisz dziurę wiertnicą ręczną, zalewasz betonem, kotwisz garaż. Podłoże wyrównujesz piaskiem i układasz płytki chodnikowe.
  • Odpowiedz