Wpis z mikrobloga

Kryptoswiry moze cos poradzicie, mam wolne 30k i patrze gdzie moglbym to ulokowac by nie lezalo na koncie z 0,5% rocznie.
Poszperalem troche i zainteresowalo mnie liquidity pool, para stablecoin i krypto. APY 46%. Jakie jest ryzyko pakowania hajsu w dostarczenie plynnosci oprocz nietrawlej straty? No i potencjalnego polecenia krypto na łeb na szyje, bo cos za ładnie to wyglada, ale taki procent kusi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kryptowaluty #inwestycje #pytaniedoeksperta
  • 17
  • Odpowiedz
@OsraneMajtyXD: Może polkadot? Daje 10 proc ze stackingu a jest aktualnie w fazie akumulacji, przynajmniej tak to wygląda. Wróżenie z fusów, ale na staking poszedłbym w coś co ma jednak jakiś kapitał na rynku.
  • Odpowiedz
@OsraneMajtyXD

Kryptoswiry moze cos poradzicie, mam wolne 30k i patrze gdzie moglbym to ulokowac by nie lezalo na koncie z 0,5% rocznie.

Poszperalem troche i zainteresowalo mnie liquidity pool, para stablecoin i krypto. APY 46%. Jakie jest ryzyko pakowania hajsu w dostarczenie plynnosci oprocz nietrawlej straty? No i potencjalnego polecenia krypto na łeb na szyje, bo cos za ładnie to wyglada, ale taki procent kusi ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@OsraneMajtyXD: Jak bardziej egzotyczny token to masz ryzyko ze projekt sie zawinie. Co oczywiscie spowoduje Twoja strate przez mechanizm IL ale to bedzie 100% straty ;)

Generalnie w poprzedniej bance ktos zrobil badania i wyszlo ze ponad polowa dostarczycieli plynnosci na tym traci.
Co w sumie ma sens bo probujac zarabiac w ten sposob obstawiasz wartosc nie tylko jednej waluty jak w przypadku "klasycznej spekulacji" ale obstawiasz ze obie strony pary pojda w tym samym kierunku i to jeszcze z grubsza tak samo czyli pare rzedow wielkosci mniejsza szansa.

Moim zdaniem dostarczanie plynnosci ma sens na stablach albo parach 1:1 (typu stETH:ETH) tylko ze wtedy zyski sa takie sobie. Jest jeszcze pewny i bezpieczny (jak na krypto) AAVE gdzie poprostu pozyczasz USDC na 7%. Mozesz szukac bardziej egzotycznych stabli na mniej popularnych lancuchach bo tam placa wiecej tylko wtedy rosnie Ci ryzyko ze projekt
  • Odpowiedz
@OsraneMajtyXD A i jeszcze jest Nexo ale Ci są mocno podejrzani bo oferują tak dużo ze ludziom zaczyna się przypominać Luna. Ja tam trzymam oszałamiające 1% portfela i więcej nie polecam :)
  • Odpowiedz
@banciur: Wlasnie mialem pisac o Nexo, 16% to nawet spoko, ale kilka razy na Twitterze obiło mi sie o uszy ze jest problem z wyplata srodkow od nich jesli sa to juz ciut wieksze kwoty niz 500 dolcow. Jesli chodzi o te liquidity pool co pisalem to mialem na mysli usdc-ron (roninchain) ale to tez za ladnie na moje wyglada. Chyba lepiej mniejszy procent i mniejsze ryzyko.

@broszatan @
  • Odpowiedz
@OsraneMajtyXD: 16% jest tylko jezeli masz odpowiednio duza ilosc ichniejszego tokenu. Ja zablokowalem euro na rok za 11%. YOLO. Generalnie oni juz troche na rynku sa przetrwali pekniecie poprzedniej banki wiec to im daje troche kredytu zaufania. Z drugiej strony jezeli inni placa 7% a Ci 11% to jestem podejzliwy bo Terra / Luna padla przy 19.

W sumie moze taka mysl. Z calym szacunkiem dla Twojego portfela za 30k
  • Odpowiedz
@OsraneMajtyXD: Czemu revolut? Bo jak trzymałem na binance to pokusa futures była zbyt duża. W jeden dzień jak straciłem kilkanascie tysięcy plnów na likwidacji to się wyleczyłem na dobre ;D Więcej zarabiam pomimo wyższych opłat na revo niż na binance. Jak widzisz wybór jest kierowany wyłacznie względami osobistymi, nie procentami. Co do stakingu polki. Procent zależy od kwoty. Ja sobie tam wpłaciłem dużo mniej, więc mam niższy próg coś około
  • Odpowiedz
W sumie moze taka mysl. Z calym szacunkiem dla Twojego portfela za 30k to nie poszelajesz ani zycia sobie nie ustawisz. Zamiast sie meczyc zeby uszczknac pare procent wiecej wrzuc to na obligacje a glowe zajmij knuciem jak zarobic prawdziwe pieniadze albo czymkolwiek przyjemnym ;)


@banciur: No kwota nie powala i nie poneetuje z tego oczywiscie, ale jak ma lezec bezczynnie, a na kilka procent to lepsze te kilka groszy
  • Odpowiedz
@OsraneMajtyXD: dobrze kombinujesz, sam trzymam na parze usdc-eth na uniswapie na sieci arbitrum (niskie oplaty).

Na pewno bym sie nie ladowal w shitcoiny, tylko eth albo btc w parze z usdc. Jeszcze poczytaj tylko o concentrated liqudity. Od piramid typu nexo bym sie trzymal daleko, wszystkie takie projekty po kolei upadaly (celsius i podobne).
  • Odpowiedz
No kwota nie powala i nie poneetuje z tego oczywiscie, ale jak ma lezec bezczynnie, a na kilka procent to lepsze te kilka groszy niz wcale. Kazdy jakos zaczynal


@OsraneMajtyXD: Jasne i powodzenia. Kazdy musi zrobic sobie wlasna kalkulacje. Jeszcze moge sie podzlic jednym odkryciem ameryki ktore dla mnie bylo gamechangrem. Kluczowe oprocz ryzyka jest tez ile Ci to zajmuje czasu bo to okresla ile realnie na tym zarabiasz i czy bardziej ci sie oplaci porozwozic rozwozic zarcie jeden dzien w miesiacu :)

Reguralne drobne inwestycje w obligacje zajma Ci 15min miesiecznie.
Procent dwa wiecej na Coinbase czy Trade Republic to tez chwila ale juz wypada troche sledzic co sie na swiecie dzieje. Byc moze troche wiecej zachodu z
  • Odpowiedz