Wpis z mikrobloga

@massbombing_return: czemu? wiara to nie klepanie formułek, a zrozumienie że wszystko ma głębszy sens, wiara ma pomóc w zrozumieniu świata. Ateiści mają często wykrzywiony obraz Boga przez co z ich prespektywy logiczne wydaje się że taki Bóg nie może istnieć, zachęcam do zgłębienia tego tematu z otwartym umysłem myślę warto
  • Odpowiedz
@kacappylon wiara ma pomóc w zrozumieniu świata? To chyba trzeba tych ich religijnych ksiąg nie czytać. Amerykanie mają nawet takie powiedzenie „The Bible tells you how to go to heaven, not how the heaven goes”
  • Odpowiedz
@kacappylon: Kiedyś miałem bardzo otwarty umysł na ten temat, ale jednak po dłuższym "studiowaniu" tego tematu stwierdziłem, że jednak te bajki to nie dla mnie. Ja wolę wierzyć w siebie( umiejętności itp), rodzinę, przyjaciół itp. Nie potrzebuję do życia wiary w jakąś wymyśloną osobę.
Ps. W zrozumieniu świata w sensie, że to niby bóg go stworzył i trzeba żyć tak jak napisali w książkach zwanymi przykazaniami?
  • Odpowiedz
  • 0
@massbombing_return: Moim zdaniem świat samoistnie, wszystko ma swoją przyczynę i w tym przypadku nie sądzę aby było innaczej.
To co napisałeś ma sens, ja osobiście dostrzegłem działanie Boga w moim życiu czego i tobie życzę, ja dostrzegam że te "bajki" mają też w sobie cel aby nauczyć człowiek czegoś, pamiętaj że KK to nie jedyna droga do Boga a Biblię moża też czytać samemu i samemu wyciągać z niej wnioski. Miło
  • Odpowiedz