Wpis z mikrobloga

Zna ktoś jakiś serwis telefonów, który umie naprawiać stare smartfony? Może być w całej Polsce.

Mam HTC Sensation z 2011 r. i nadal chcę go mieć, ale od jakiegoś czasu resetuje mi się mimo pełnego naładowania baterii. Wymieniałem baterię i to samo. Możliwe, że to coś ze stykami, bo jak noszę w kieszeni to szybciej się resetuje, niż gdy leży swobodnie.

#telefony #smartfon #serwisgsm #htc
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wykopaliskasz: wymieniłeś baterię pewnie na chiński zamiennik, który jest jeszcze gorszy niż twoja stara zużyta bateria...

więc to wcale nie musi być coś ze stykami tylko dalej #!$%@? bateria, która nie trzyma ładunku
  • Odpowiedz
@Catmmando: Możliwe, ale jak rozpoznać oryginalną?

Początkowo kupiłem na polskim allegro za 16 zł i tam rzeczywiście widać było, że to podróbka, bo nawet kodu nie miała, a oznaczenie CE niewymiarowe.

Teraz kupiłem jakąś niby oryginalną z Wielkiej Brytanii na eBay i nie poprawiło się.
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: nie ma niestety nigdzie oryginalnych baterii do takich telefonów, które są starsze niż 3 do 5 lat, producenci elektroniki wypuszczają partie baterii w momencie wydania nowego modelu telefonu i nie produkują ich dalej bo po co, klient wyrzuci telefon i kupi nowy

nawet jakieś oryginalne baterie, które się ostały i leżały na magazynie, będą po takim czasie zdegradowane przez samorozładowanie
  • Odpowiedz