Wpis z mikrobloga

Ogarnąłem ten trymer na braunie i teraz nim będę golił ciało. Dwa spostrzeżenia.
1Nie wiem na ile starczą ostrza, nawet jeśli będę golił się regularnie co tyle a tyle to ostrza nie starczą pewnie na wieczność. Nie wiem co jak się stępią bo niby przy skórze i tak nie jadę tylko bez nasadki nawet jest chyba 0,5 milimetra czy jakoś tak.
2Boję się trochę rowa tym golić ze względu na to że rowa nie widać i do tyłu ciężko cokolwiek zobaczyć nawet z lustrem żeby mieć dobrą koordynację oko ręka. Generalnie dałem radę większość ciała, problematyczny zostaje tyłek i plecy ze względu właśnie na to że to z tyłu, ale maszynką żyletkową czy jednorazówkami też miałem tam problem.
Wracając do rowa to niestety z nasadkami jakby w ogóle nie goliło nawet ta najmniejsza 1mm, nie umiem z nasadkami.
Dwa wiem że nawet tym cholernym groomerem trymerem da się zaciąć bo na jajcach się dwa razy zaciąłem i po prostu teraz wiem żeby na wrażliwe miejsca zmienić na foliową jako że i tak byłem regularnie wcześniej maszynką to mogłem sobie na to pozwolić, jakby zarost tam był zbyt długi to rip kaplica.
No i jest jeszcze taki mankament że nie goli na łyso tylko zostaje włos, ale na szczęście te 0,5 czy może bardziej 1mm jakie zostaje to mało, niestety pewnie wiąże się to z częstszą potrzebą golenia się, teraz przynajmniej wiem że na pełnej baterii spokojnie to ogarnę.
Niestety to golenie nie jest krótkie a nawet jest dłuższe ale z niewątpliwych plusów na pewno jest brak podrażnień i to pomimo takiego kąta trymera jaki przyjąłem że szurałem nim po skórze żeby zgolić jak najbliżej skóry. To bardzo dużo plus, nie wykorzystuje też pianki ale niestety dalej trza czymś posmarować bo zauważyłem że jak nie posmaruje to zostaje czerwone swędzące miejsce, jak posmaruje jest zajebiście.
+bez pianki, bez podrażnień, na jednym goleniu
-trzeba nabrać wprawy, trzeba posmarować po ogoleniu, nie jest na 0, trzeba kilka razy powtarzać jedno miejsce, a dużo jest takich miejsc na ciele.
Dopiero pierwszy tydzień jak się trymerem golę ale już myślę że dobrze zrobiłem. Szczególnie że braun mi się kurzył od dwóch lat bo jakoś o nim zapomniałem a trymerem nigdy do tej pory się nie goliłem i uczę się wszystkiego od nowa.
#higiena #przemyslenia
  • 4
  • Odpowiedz