Wpis z mikrobloga

Najbardziej w fm'ie mnie zawsze irytowało, że Polska ma tak niską bazę jakości juniorów i rozbudowa jakichkolwiek akademii nie ma totalne sensu, bo można mieć akademię lepszą niż Barcelona a i tak do akademii będą trafiać same ogóry, bez szans na zostanie graczem nawet na poziomie fazy grupowej LM.
Drugi punkt który mnie niemiłosiernie irytuje, to, to że ta baza się praktycznie nie zmienia i nawet po 20 latach i tak Holandia czy Belgia mają dużo bardziej jakościowych juniorów, nawet jak już 4 polskie kluby są w półfinale LM to i tak gówno to daje.
Trzeci punkt, to brak rosnących budżetów, no kurła, jak to jest, że grając polskim klubem, mam jakiś limit na wpływy ze sponsoringu, biletów i gadżetów? Każdy może sobie prześledzić, jak to się zmieniało na przestrzeni lat, ale w FM jest stała kwota przez 500 lat.
Wszystko to, powoduje że sama koncepcja budowy siły ligi przez siłę klubu i tym samym potencjału krajowego jest totalnie zaorana, bo wszystkie te kluczowe parametry są albo totalnie statyczne albo minimalnie dynamiczne.

A jeszcze o jednej rzeczy zapomniałem, poszczególne ligi mają swój prestiż i od tego zależy jak mocno dany piłkarz będzie mógł się rozwinąć. I żeby rozwinąć jakiś super talent o potencjale Messiego (190 PA), to musi rozgrywać mecze w ligach z top5, bo grając w innych ligach i tak się nie rozwinie do swojego potencjału, tylko zostanie na poziomie Błaszczykowskiego.

#footballmanager #fm
  • 13
  • Odpowiedz
Trzeci punkt, to brak rosnących budżetów, no kurła, jak to jest, że grając polskim klubem, mam jakiś limit na wpływy ze sponsoringu, biletów i gadżetów? Każdy może sobie prześledzić, jak to się zmieniało na przestrzeni lat, ale w FM jest stała kwota przez 500 lat.


@CzaryMarek: Nie no, to się zmienia. Jak będę miał chwilę czasu (może jutro, jak nie zapomnę) to sprawdzę.

A jeszcze o jednej rzeczy zapomniałem, poszczególne ligi
  • Odpowiedz
  • 1
Nie no, to się zmienia. Jak będę miał chwilę czasu (może jutro, jak nie zapomnę) to sprawdzę.


@saviola7: W każdym razie w niezadowalającym tempie, o jakieś grosze ewentualnie.

Z drugiej strony - gra byłaby za łatwa.


@saviola7: Nie byłaby, to oddawałoby realizm, przecież polska liga obecnie jest dużo mocniejsza niż 15 lat temu, pensje zawodników dużo wyższe, przychody klubowe od sponsorów, z transmisji i ligowe premie też są dużo większe.
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: Oczywiście możemy narzekać, ale i tak jest postęp. Pamiętasz może Stefana Napoleoniego? Grał w Widzewie jakieś 15 lat temu. W tamtych FMach nie wyrwałeś do polskiej ligi nawet największego, włoskiego ogóra, będąc nawet topową drużyną w Europie. Zostawał tylko zaciąg bałkańsko-afrykański. W obecnych FMach po kilku latach postępu wyciągasz juniorów czy odpady z Niemiec, Włoch, Francji czy Portugalii
  • Odpowiedz
  • 0
@odysjestem: Tylko, że ten postęp niewiele zmienia, bo nikt nie gra 50 lat, żeby osiągnąć taki poziom, zresztą nawet jakby ktoś się pokusił o granie dłużej niż kilka sezonów to szybko zauważy, że żeby rozegrać 1 sezon musi poświęcić kilka dni na samo wczytywanie i przetwarzanie danych, a no i to kolejna rzecz która mnie irytuje w tej grze, że każdy kolejny sezon trwa coraz dłużej, aż po kilku sezonach gra
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: No, baza puchnie, to się zgadza. Mi tak się nie dzieje, bo mam dość dobry setup.

Zgadzam się jednak, że skoro w gównie się urodziłeś, to i gówno urodzisz i w tej grze nigdy polski potencjał newgenów nie będzie taki jak na Zachodzie, czy w Ameryce Południowej. Pytanie jednak, czy w rzeczywistości nie jest tak samo?
  • Odpowiedz
  • 0
@odysjestem: No nie, moim zdaniem widać wyraźną poprawę w szkoleniu w Polsce i raczej będzie naturalnie się poprawiać, wraz ze wzrostem zamożności państwa, społeczeństwa i tym samym klubów.
Nie ma żadnych mocnych państw w naszej strefie klimatycznej, które by były na naszym poziomie ekonomicznym, wszystkie kraje mocne w piłkę są albo w ciepłym klimacie położone (Chorwacja, Brazylia, Hiszpania, Portugalia, Urugwaj, Argentyna) albo są w zimniejszym klimacie ale są bardzo bogate (Niemcy,
  • Odpowiedz
@odysjestem: czy możesz napisać ile piłkarzy jesteś w stanie maksymalnie załadować i przy tym gra w miarę dobrze działa? Mam ten sam procesor jak Ty i nawet trochę więcej ram bo 32gb . Chciałem załadować 198 tysięcy piłkarzy bo czytałem gdzieś ,że niby do 200 tysięcy gra niby w miarę dobrze działa ,ale to dotyczyło starszej wersji tej gry bo Football Managera 2022 i nie wiem zresztą czy to prawda. Jak
  • Odpowiedz
@Edenes: Załaduj zatem maksymalną bazę, pograj aż gra zacznie zwalniać i sprawdź, który komponent jest najbardziej obciążony - będziesz wiedział gdzie masz wąskie gardło
  • Odpowiedz