Wpis z mikrobloga

Mirki proszę o pomoc. Otóż latałem trochę dji mini 2 i już mi się nudno zrobiło z tymi statycznymi nagrywkami i chciałbym robić coś bardziej dynamicznego czyli cinewhoop. Zastanawiam się tylko jak to ugryźć bo nie widzę sensu uczyć się latać w symulatorze na padzie od konsoli więc najpierw pomyślałem że kupię radio. Ale te 20h w symulatorze miną mi jak z bata więc zaraz będę potrzebował gogli i drona. Więc znowu myślę że ok to może zestaw jakiś na start i tutaj zacząłem interesować się betaFPV aquila16 który wychodzi dość tanio za zestaw z radiem i goglami. Tylko czy nie lepiej uczyć się latać już na większym dronie jeśli interesuje mnie cinewhoop? Trochę nie wiem jak to ugryźć. Kupić lepsze radio i spędzić więcej czasu w symulatorze odkładając na docelowy zestaw czy właśnie zacząć od takiego aquila16 żeby sobie polatać trochę i po jakimś czasie przesiąść się na większego drona?

#fpv
  • 15
  • Odpowiedz
@YourNightmare: jeśli masz budżet 6k to ja bym kupił jakiś zestaw pokroju Cetus X [Betaflight] (Aquila z tego co pamietam nie lata najlepiej, ale to @belu_p coś na ten temat może więcej powiedzieć, bo sam latał na cetusie i aquili), a później DJI Avata 2 FMC. Nie ma tak taniego cinewhoopa, który nagrywa tak dobrze i lata tak długo. Czy to jest AKTUALNIE ograniczony zestaw? Tak, nie podepniesz tego w tym* momencie do dronów DIY z O3 i musisz kupić nowy kontroler zeby latać w manualu. Do tego odchodzi to całe #!$%@? się z ładowaniem Li-Po, bo to działa jak każdy dron DJI. Jest w miarę solidny, ma 'o-fuck-button', działający GPS na którym można polegać, tanie jak barszcz DJI Care, a do tego nie musisz się specjalizować w pidowaniu i ustawianu głupot w Betaflight.


Idąc ścieżką DIY nie wyjdzie ani taniej, ani lepiej.
DJI Gogles Integra 1750
  • Odpowiedz
@YourNightmare: Jako że @sirgorn już mnie uprzedził z propozycją avaty 2 na początek to polecę od siebie cinewhoopy które sam używam:

BetaFPV PAVO 35 Z O3/GEPRC cinelog35 v2 O3 - duże szybkie drony 3,5 cala. Bez problemu uniosą pełne kamery sportowe gdyby jakość O3 byłaby niewystarczająca.

GEPRC cinebot30 O3 - 3 cale, wytrzymalsze osłony, mniejszy rozmiar to idealne pośrednie rozwiązanie pomiędzy tymi wyżej a
  • Odpowiedz
@YourNightmare: pierwszy dron fpv musi być wytrzymały (i najlepiej tani). Gleby są częścią treningu, dlatego polecam cetusa x. Aquila jest dobra do powolnego latania po domu, cetusem można poszaleć na dworze jeśli nie wieje za mocno. Avatę zdecydowanie odradzam, bo albo ją rozbijesz, albo będziesz się bał robić ryzykowne manewry, które przesuwają granicę naszych umiejętności. Znam ludzi co zaczynali avatą i latają nią jak miniaczem.
  • Odpowiedz
@YourNightmare: zamkniesz się na aktualnie (subiektywnie) najlepszy system. Walksnail to ciągła walka z updatami i co tym razem nie wymyśli caddx, HDZero to śmiech przez łzy, dobry analog kosztuje tyle co DJI.

Jakby G3 wspierały już teraz O3 to bym przekonywał do avaty, tak teraz najlepszą opcją są Gogle2/Integry, bo wspierają stare systemy DJI (Vista/AirUnit V1), O3 i O4 (Avata2). Obraz bezpośrednio z O3 jak i O4/Avaty możesz spokojnie używać
  • Odpowiedz
@YourNightmare:

Zastanawiam się czy nie wziąć w takim razie na start DJI controller 2 jakiejś używki do symulatora no albo ten Radiomaster Pocket ELRS ale dziwi mnie taka różnica w cenie

Kontroler DJI FPV remote 2 jest pożądanym akcesorium jak chce się latać pierwszą avatą w manualu. Łatwiejszy w obsłudze przez to że nie musisz mieć dodatkowego odbiornika w dronie, wystarczy O3. Z minusów to jest mniej uniwersalny.
RM Pocket
  • Odpowiedz
@sirgorn: Czyli jeśli wyjdzie na avate 2 to musiałbym zmienić radio na v3 (pewnie prędzej piekło zamarznie niż dji wyda aktualizacje do v2) a jeśli poszedłbym w takie BetaFPV PAVO 35 Z O3 to zostaje przy dji controller v2. Gogle to raczej na pewno DJI integra
  • Odpowiedz
@YourNightmare: zapomniałem że w jednej z ostatnich aktualizacji dji dało obsługę controlera V2 z Avata2 ale tylko w połączeniu z Goglami2/Integrami - co w sumie w tabelce widać.
  • Odpowiedz
@YourNightmare: zastanów się dwa razy zanim włożysz pieniądze w drona z kategorii "cinewhoop". Będzie Ci to rzęzić/hałasować nad uchem, tak jakby miałoby zaraz wybuchnąć. Ludzie bedą się oglądać bo hałasujesz. Nie poczujesz co to acro i prawilne FPV. Efekt cinewhoop możesz osiągnąć na każdym innym dronie FPV (np. docelowym) przez zdławienie osiągów (płaska krzywa gazu, ograniczenia maxa gazu). Będziesz miał problem ze sprzedażą (nie dotyczy gotowców od DJI).

Ja Ci
  • Odpowiedz