Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki z tagu #ogrodnictwo

Czy jeśli kupiłabym gotowe zioła w doniczkach co są w biedronce czy innym Lidlu i przesadziła je do jakichś większych doniczek to czy utrzymałyby mi się jeśli bym je trzymała na słoneczku i dbała o ich nawodnienie? Czy komuś udało się w ten sposób chodowac bazylię, oregano czy inny tymianek?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lijka: Próbowałem, bazylia i oregano. Nic z tego nie wyszło. Specjalnie kupiłem skrzyneczkę na balkon, przesadziłem do świeżo zakupionej ziemi. Z początku wyglądało dobrze, nawet nowe listki wypuściły, regularnie podlewane. A po pewnym czasie zaczęły usychać, tak same z siebie. Nic nie pomagało. Ktoś mi powiedział że te roslinki są pędzone sztucznymi specyfikami i jak ich zabraknie to nie mają siły ssać minerałów z gleby...
  • Odpowiedz
@lijka: Pewnie że można

Ktoś mi powiedział że te roslinki są pędzone sztucznymi specyfikami


@Wiskoler_double: Tak. Światłem i składnikami pokarmowymi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Uschły Ci bo je ze sklepu bezpośrednio na słońce na balkonie wystawiłeś. Rośliny trzeba hartować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lijka: A w sumie to na pewno masz gdzieś w okolicy sklep budowlany albo ogrodniczy, kup tam. Z tym że bazylie uprawia sie inaczej. Trzeba jej obrywać stożki wzrostu i duże liście żeby ją zmotywować do wypuszczania odrostów. No i często robić sadzonki z pędów
  • Odpowiedz