Wpis z mikrobloga

Jestem ciekaw jednego, chociaż na 99% obstawiam, że nic nie zmienili. Najbardziej wkurzającą mnie rzeczą w Apple jest to, że ta ich cholerna apka do maili ma jakieś chore opóźnienie w oznaczaniu, że mail został już odczytany na innym urządzeniu. Z tego powodu często na telefonie klikam ikonę bo wyświetlają się nieprzeczytane maile i okazuje się, że to już dawno temu na komputerze sprawdziłem.
#apple
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aurezaliusz ale na jakim koncie mailowym, Apple? Bo ja u siebie takiego problemu nie zauważyłem. Natomiast jak to jest inne konto mailowe, to pewnie nie ma wsparcia dla opcji "Push", np. konta Google tego nie obsługują i masz wtedy "Fetch" i synchronizacja następuje co jakiś wybrany na stałe czas albo przy wyborze "automatycznie" to system decyduje co ile minut synchronizować dane. Możesz też ręcznie wymusić synchronizację, przeciągając ekran w dół.
  • Odpowiedz
@Aurezaliusz: wydaje mi się że problemem u Ciebie jest nie aplikacja mail tylko to jak masz podłączone konto.
Są dwa najpopularniejsze protokoły: POP3 i IMAP.

W dużym skrócie:

POP3 polega na tym że synchronizacja wiadomości pomiędzy serwerem a twoim urządzeniem jest jednostronna tj. przychodzą do ciebie nowe wiadomości, odczytujesz ją na telefonie ale na komputer ta wiadomość również przychodzi i komputer nie wie że już została odczytana bo komunikacja nastąpiła tylko w jedną stronę tj. wypchnięty wiadomość z serwera. Gdy skasujesz wiadomość na telefonie to nie skasuje się na komputerze i nie skasuje się po stronie serwera. Można powiedzieć że na każdym urządzeniu z osobna posiadasz lokalną kopię pobranych z
  • Odpowiedz
  • 0
@Templar @Mathouse88: Ogólnie mam podpięte 2 konta, gmail który jest ustawiony jako fetch i tu rozumiem, że jest odpytywanie co pewien interwał i konto icloud z push. I niestety to nieodświeżanie statusów od razu występuje dla obu kont. Muszę albo wejść w aplikacje i wtedy odkrywa, że status maili się zmienił, albo poczekać ileś czasu. To jest znany problem z tą ich aplikacją od dawna, totalnie ignorowany przez Apple.
  • Odpowiedz