Wpis z mikrobloga

#banki #bankowosc #przelewy #zakupyzchin. Zamówiłem coś przez internet i dostalem taką wiadomość od sprzedającego; Dzięki za odpowiedź.
Wystarczy wpłacić 152 USD na poniższe konto, wziąć tylko dolary amerykańskie , w przeciwnym razie nie będziemy mogli ich otrzymać.

Bank pośredniczący(56A): BANK OF AMERICA,NA,NEW YORK, NY
SWIFT BIC: BOFAUS3NXXX

Bank beneficjenta(57A): ZHEJIANG CHOUZHOU COMM ERCIAL BANK CO.,LTD
SWIFT BIC: CZCBCN2XXXX

NAZWA BENEFICJENTA: Hong Kong Tees Trading Limited
Numer konta: NRA15628002010590037279
ADRES: UNIT 1507B, 15/F., EASTCORE,398 KWUN TONG ROAD, KWUN TONG,KOWLOON,HONG KONG. I teraz pytanie; jak mam zrobic taki przelew i na które konto? Mam podać w przelewie dwa banki czy jak?
  • 4
  • Odpowiedz
Kasę przelewasz do beneficjenta

Bank pośredniczący to bardziej informacyjnie w kwestii działania systemu SWIFT - jeśli Twój bank korzysta z innego pośrednika niż Bank of America do USD to każdy pośrednik biorący udział w transakcji będzie sobie naliczał opłatę (czyli do odbiorcy docelowego może nie dojść pełna kwota, jeśli wysyłasz opcją kosztową BEN/SHA)
  • Odpowiedz
  • 0
@Asceus: Poprostu przelałem bez podania danych banku pośredniczącego,tak jak pisałeś i poszło( ͡° ͜ʖ ͡°) Powinna być informacja że w przelewach internation nie trzeba wprowadzać żadnych danych banku pośrednivzącego. Dzięki mirku za objaśnienie sytuacji(ʘʘ)
  • Odpowiedz