Wpis z mikrobloga

Mam przedłużacz Acar F5 z bezpiecznikiem automatycznym i niestety nie działa.
Prawdopodobnie padł bezpiecznik i będę ją reklamował, ale tak się zastanawiam tylko - obok przycisku do resetowania bezpiecznika jest taka mała dioda sygnalizacyjna. Ona się teraz świeci cały czas i w sumie to nie nie pamiętam, czy ona się powinna świecić jak listwa działa, czy tylko jak wybiło bezpiecznik. Ktoś może kojarzy jak to jest?


#elektronika #elektronika #przedluzacz
Gumaa - Mam przedłużacz Acar F5 z bezpiecznikiem automatycznym i niestety nie działa....

źródło: 2024-06-10_14-34-51_firefox

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

obok przycisku do resetowania bezpiecznika jest taka mała dioda sygnalizacyjna. Ona się teraz świeci cały czas i w sumie to nie nie pamiętam, czy ona się powinna świecić jak listwa działa, czy tylko jak wybiło bezpiecznik


@Gumaa: u mnie się świeci cały czas, listwa normalnie działa
  • Odpowiedz
  • 0
@McKeyPL: no właśnie nie widzę niczego co by można było otworzyć w tym przedłużaczu. Nawet śrubki są kompletnie płaskie.
Zresztą czy gdyby topikowy się spalił, to czy by się czasem dioda wyłącznika nie świeciła? Wszystko się świeci tak jak gdyby normalnie działał, ale nie ma napięcia na gniazdach.
  • Odpowiedz
@Gumaa: imo gdzieś dalej za bezpiecznikiem się rozłączyło/upaliło czy co tam, ta dioda sygnalizacyjna powinna być za bezpiecznikiem, a nie przed. Niestety listwy są dziś jednorazowe, chyba że się u chińczyka kupi specjalny klucz do tych #!$%@? śrubek.
  • Odpowiedz
  • 0
@wypokowy_expert: są w ogóle takie klucze? Jak to działa? Bo ta śrubka nie ma żadnego łebka, jest po prostu kompletnie ucięta. Więc klucz to chyba jakoś by się musiał do niej przykleić albo przyssać? xd
  • Odpowiedz
@Gumaa: ta dioda sygnalizuje działanie ochrony przepięciowej, jak nie świeci, znaczy że warystor czy co tam wsadzili się upalił i ochrony przepięciowej nie masz.
  • Odpowiedz