Wpis z mikrobloga

Największą bekę w tych wyborach mam z Hołowni i konfederacji. O ile minę Hołowni jestem w stanie nawet zrozumieć to z konfiarzy to mam niemiłosierną bekę. Ogłosili ogromny sukces, i stwierdzili, że Polska się budzi. Ale tak to jest jak nie ogarniasz podstaw matematyki xD 11% w eurowyborach to mniej głosów niż 7% w parlamentarnych o jakieś 127 tysięcy xD idąc tym tokiem myślenia to konfie spada, a nie rośnie. Polecam zapoznać się z pojęciem frekwencja wyborcza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polityka
Jariii - Największą bekę w tych wyborach mam z Hołowni i konfederacji. O ile minę Hoł...

źródło: 85fa6486ff73c2f176bcabc116b8d5ca12c5f7e5fdb16c84b81ea6bb44593579

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Jariii: Wy tak serio myślicie, że te wyniki pokazują, że koalicja robi dobrze i nie ma co zmieniać czy to po prostu cope?
  • Odpowiedz
  • 0
@JC97: Mi tam pasuje ¯\(ツ)/¯ Wczoraj kuce też się podniecali, że KO dostało najwięcej głosów na Białorusi i w Rosji xD oni serio myślą, że tam głosują Rosjanie i Białorusini xD
  • Odpowiedz
@Jariii: Ale Ty serio myślisz, że dla koalicji nie ma problemu, że tracą kilka p.p. poparcia względem 15 X, a zyskuje PiS i Konfa?
  • Odpowiedz
  • 0
@JC97: Ale zrozum wybory do europarlamentu nie są miarodajne przypomnę LPR, który w tych wyborach miał 15%, a parlamentarnych ledwo 7% ¯\(ツ)/¯. Frekwencja zmienia wszystko.
  • Odpowiedz
  • 0
@JC97: Ale kogo ma wystawić niby PiS? Jak tam połowa umoczona, a samo podlaskie im do wygrania nie wystarczy ¯\(ツ)/¯ a co będzie w kolejnych parlamentarnych to jest wróżenie z fusów.
  • Odpowiedz
@Jariii: Kogokolwiek będzie chciał. Na starcie ma już prawie 37% poparcia, do tego większość konfy i część trzeciej drogi, którym tęczowy Rafałek źle się kojarzy. Będzie Morawiecki albo ktoś nowy. Przypominam trend - od 15X koalicja rządowa straciła 3% poparcia i ma obecnie ledwo powyżej 50%. Sam PiS zyskał 0.8%, a konfa 5%. Trendy mają to do siebie, że jeśli nic się nie zmienia to się utrzymują.
  • Odpowiedz
@Jariii ty myślisz że wśród nie głosujacych nie ma wyborców konfederacji? Wiadomo że to bardziej zmobilizowany elektorat ale to już nie korwin 1% że tylko wyznawcy głosują... Żeby mieć 12% nawet przy takiej frekwencji trzeba mieć też poparcie wśród ludzi którzy niezbyt interesują się polityką... Sam prawie zapomniałem o wyborach i dzień przed sobie sprawdziłem kiedy są...
  • Odpowiedz