Wpis z mikrobloga

Nie dziwi mnie wynik #lewica. Sam niby popieram PiESEL i prawa mniejszości, ale jak Lewica ma mieć w tym kraju jakiekolwiek poparcie, jak kręci na tym całą kampanię?

Już nie będę wspominał o zawieszeniu kampanii w przeddzień jej końca. Na co oni w ogóle o tym informowali? Wystarczyło się nie odzywać, jeśli miało się zaplanowane spotkania wyborcze to je odbębnić, a jak nie to po prostu siedzieć cicho i może by się zyskało chociaż to 0.1% a nie się teraz płacze, że "chlip chlip, fashyści z konfy mieli lepszy wynik".

Sam nad tym ubolewam, bo jestem częścią #lewactwo, ale to nie tak, że nie dało się nic ugrać. Mamy kryzys na granicy z Białorusią, ginie nasz żołnierz, a do tego jeszcze wielu młodych nigdy nie będzie stać na mieszkanie. Co w takim wypadku robi Lewica? Całą kampanię mówi o chipowaniu zwierząt oraz o tym, że trzeba wpuścić wszystkich, najlepiej bez weryfikacji.

Zgadzam się, że mamy problem z bezpańskimi z zwierzętami, jak i tym, iż trzeba wpuścić, ale nie wszystkich i nie bez weryfikacji. Trzeba to robić z głową i zweryfikować w miarę możliwości, kim są, odesłać osoby niebezpieczne i/lub nieznane oraz skazać tych, którzy atakują polskich funkcjonariuszy.
Na tą chwilę mamy ważniejsze problemy od praw osób LGBT i przyjmowania uchodźców. Są nimi już wcześniej wspomniany kryzys na granicy z Białorusią, wojna za naszą wschodnią granicą, nadchodząca katastrofa klimatyczna, problem z znalezieniem zatrudnienia przez ludzi, którzy dopiero skończyli szkoły i brak mieszkań, już nie mówiąc o problemem, jakim jest brak sensownej pomocy dla osób z niepełnosprawnościami.

Lewica powinna robić kampanię na tym, że trzeba pomóc ludziom w potrzebie, a nie na psach, gejach i uchodźcach. Może wtedy zamiast Biedronia i Śmi(e)szka do Europarlamentu pojechałyby osoby bardziej kompetentne i homogwiazdeczki bez poglądów poza "jesteśmy gejami i nam dobrze" nie dorabialyby się kolejnej emerytury

#polityka #bekazlewactwa #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #bekazpo #bekazpisu #prawica #lewica #lewicarazem
  • 6
  • Odpowiedz
@JuanPablitoSegundo_2137: problem Lewicy polega na tym, że oni uderzają do bardzo wąskiego elektoratu - wielkomiejskich kobiet i cucków. Oni nie potrafią (bądź nie chcą) zainteresować sobą statystycznej Polki. Nie mają też najmniejszego zamiaru (tego akurat jestem pewien) powalczyć o przeciętnego Polaka.

Także ja się dziwię, że nawet taki wynik wykręcili.
  • Odpowiedz
@smilealittlebit:

Nie mają też najmniejszego zamiaru (tego akurat jestem pewien) powalczyć o przeciętnego Polaka.


Mam wrażenie, że takie Razemki by chciały, co widać po np. walczącej o dobrej jakości transport publiczny Paulinie Matysiak i tym, że pojawiają się na wielu protestach pracowniczych czy studenckich, np. w kwestii akademika Jowita w Poznaniu, ale ciągnie ich w dół to, że zamiast skupić się kampanijnie właśnie na potrzebujących to muszą wrzucić do wora
  • Odpowiedz
@JuanPablitoSegundo_2137:

Mam wrażenie, że takie Razemki by chciały


A ja właśnie mam wrażenie, że nie. Za każdym razem podkreślają prawa mniejszości, albo uderzają w zwykłych mężczyzn - tu mizoginia, tu brak równych praw emerytalnych, brak obowiązku wojskowego dla obu płci, i tak dalej. Z perspektywy totalnie normalnego, przeciętnego faceta wygląda to tak, jakbyśmy byli winni za wszystko co złe w obecnym świecie.

Skoro tak jest, to po co miałbym głosować
  • Odpowiedz
brak obowiązku wojskowego dla obu płci, i tak dalej


@smilealittlebit: Obowiązku wojskowego nie powinno być w ogóle. Gówno daje taki postulat zrównywania na zasadzie, że jak jedni czegoś nie mają, to zabrać innym - np. jak w kwestii wieku emerytalnego. Powinno się wykorzystywać pewne fakty na własną korzyść, a nie wyłącznie na niekorzyść innych, bo z tego nie ma żadnych korzyści. Nic mi nie daje to, że wyślesz kobiety na
  • Odpowiedz