Wpis z mikrobloga

10 lat temu do IT szli ludzie którzy mieli 6 zmysl do zarabiania kasy. Czuli, że to perspektywiczne. Jakby nie IT to oni z dowolnego gówna by wykręcili hajs. Ja przed IT bylem na przykład w jukej, mam uprawnienia na sprzęt budowlany i ciężarówki, jak trzeba to i wykończeniówkę zrobię, czy z klientem pogadam jako były przedstawiciel handlowy. IT było tylko jednym z koników jakiego obstawiłem. W trakcie zrobiłem podyplomówkę z tego.

A dzisiaj idą tu ludzie którzy kopiuja ruchy tamtych trendsetterów i liczą na easy life. I zdziwko, że to samo pomyślało kilkadziesiąt tysięcy ludzi w kraju i niema roboty. Desperacja aby mieć jakąkolwiek pracę w IT bo żal zainwestowanego czasu.

Nigdy się #!$%@? nie nauczycie bo tego nie da się nauczyć jak grać przeciwko światu który chce was wydymać. To wymaga odwagi, palenia mostów za sobą, rzucania papierami, kłócenia się z własną rodziną.

Dla mięczaków z 2024 abstrakcja. Wynajmowany pokoik na studiach po których gówno będziecie mieli, netflix, słuchanie innych, a najbardziej rozhisteryzowanej matki, strach przed wszystkim co nieszablonowe. Strach przed podjęciem ryzykownej decyzji. Przed zakupem najtańszego gówna wertujecie opinie na necie bo boicie się popełnić błędu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie dziwne, że nie potraficie dobrze wyruchać kobiety bo pewnie boicie się, że ją uszkodzicie xD

oj ludzie, ludzie. Zacznijcie żyć bo czas ucieka a wy mając 2* lat myślicie, że dopiero zaczniecie żyć jako rentierzy na emeryturze w nagrodę za życie jak robak dzisiaj.
#programowanie
  • 2
  • Odpowiedz
@tos-1_buratino nie zgadzam sie z Toba.
Te 6 lat temu byly ogromne dysproporcje miedzy osoba, ktora ukonczyla studia inzynierskie i pracowala jako np. konstruktor albo ktos z wsparcia produkcji lub na utrzymaniu ruchu. Po 3-4 latach taka osoba czesto zarabiala mniej niz osoba po studiach IT.

A to normalne, ze ludzie mysla, analizuja, jak po prostu lepiej zarabiac kase, a ze rynek IT był chlonny i plodny to ludzie w to wchodzili
  • Odpowiedz