Wpis z mikrobloga

@Major_Gross: może się nie wydawać to prawdą ale jak patrzę na prosiakowitza to jest to całkiem prawdopodobne
poza tym kondonowicz rozkręcił się dopiero po tym jak współpracownik nkvd bronislaw pad' w związku z czym misial być lepszym świrem niż prosiak
  • Odpowiedz
@Major_Gross: Kondon jest tak pazerny, że umierającemu z głodu by ostatni posiłek zabrał i schował na werandzie, byle się tamten nie najadł.
Skądś takie wzorce wziął, jego stary musiał być jeszcze gorszy. Taki typ człowieka który za kradzież kury #!$%@?ł by kogoś siekierą
  • Odpowiedz
  • 2
@57_bel_air_fan: a mnie ciekawi czemu jego stary trafił na Syberię...ale po wojnie i to z takim wyrokiem. Mam dziwne przeczucie że on na tych robotach u Niemców to współpracował z Niemcami. Po wojnie ludzie od tak nie trafiali na Syberię. Jak walczyli przeciwko ruskim to do więzienia a zazwyczaj jak nie byli w partyzantach to każdy miał to gdzieś bo było potrzeba rąk do pracy przy odbudowie kraju.
  • Odpowiedz
@Major_Gross: w 1945 Stalin ogłosił moratorium na wykonywanie kary śmierci zamienione na więzienie w ostrym rygorze a właśnie za kolaborację była przewidziana kara więc pewno Bronisław za współpracę z weißrussische hilfstpolizei dostał wygrał wycieczkę za koło podbiegunowe gdzie poza pracą miało miejsce ostre pranie mózgu i zeki co wracali z gułagów potrafili wierzyć w Stalina jak w Jezusa
  • Odpowiedz
@Major_Gross: wystarczy popatrzeć na zdjęcie Bronka. Widać, że on miał nieźle nawalone pod kopułą. No, ale czego oczekujemy. Chłop z jednej z najbiedniejszych regionów 2 RP, przeorany ostro przez II wojnę światową i gułagi. Bardzo możliwe, że srogie PTSD. Na pewno srogi przemocowiec, co wpłynęło na psychę synów. Generalnie taki produkt swoich czasów
  • Odpowiedz
@Major_Gross: Bronisław kupił dom, który wyremontował i rozbudował, utrzymywał i pracował jako jedyny (troche pomagał mu knur, ale jaka z niego pomoc) i do 90 roku życia był gospodarzem i dopóki żył, szkolna była w miare normalnym domem - z ubeckimi zapędami, ale bez patologi.
starszy o 3 lata od Kśka Boguś doznał zwarcia do masy w wieku nastoletnim (ok. 15 - 20 roku życia), a było ono skutkiem pobicia
MonochromeMan - @MajorGross: Bronisław kupił dom, który wyremontował i rozbudował, ut...
  • Odpowiedz
  • 1
@elektryczny_mariusz: no właśnie też tak mi się wydaje. Jak walczyłeś w AK czy nawet na zachodzie a mam w rodzinie takie przypadki to co najwyżej mogłeś trafić na przesłuchanie i posiedzieć kilka miesięcy. Jak walczyłeś w lesie po wojnie no to zazwyczaj dostawałeś KS no ale to już po wojnie. A tu mamy przypadek gościa który żołnierzem wyklętym nie był, do NSZ nie należał a większość wojny był na robotach
  • Odpowiedz
@Major_Gross: po prostu to jest taka rodzina która najpierw zachowuje się jak zwyczajni bandyci i bydlęta a potem pisze w dokumentach ze w pierdlu siedziało się z "przyczyn politycznych"
tak jak prosiakowicz wynosił węgiel z liceum to go z roboty wyrzucili z "przyczyn politycznych" podobnie jak za pracę dla szwabow za koło podbiegunowe wycieczkę zafundowali bronislawowi również z "przyczyn politycznych"
  • Odpowiedz
@Major_Gross: Ja znam przypadek faceta, który zaraz po wojnie został zesłany na Kamczatkę za bycie w Armii Krajowej i udział w wyzwalaniu Wilna co było zbrodnią dla Sowietów(Operacja Ostra Brama).
  • Odpowiedz
@Major_Gross: no tak jak przedmówcy napisali, pewnie współpraca z Niemcami.
Dali mu jakieś drobne pieniądze albo pozwolili ukraść krowę sąsiadowi i mógł wyśpiewać kto we wsi Żydów ukrywa a kto im jedzenie nosi.
Po wojnie pewne pół wsi poleciało do miejscowego komisarza i donieśli na Bronka, jakie to #!$%@?ństwa robił dla Niemców. Mogli nawet podkoloryzować co nieco, jeśli przed wojną był taką samą mendą, znienawidzoną przez społeczność.
  • Odpowiedz