Wpis z mikrobloga

Chronologia zdarzeń prawnych związanych z sytuacją aresztowania trzech polskich żołnierzy za użycie broni na #granica.

I tak jak tłumaczy Pani Adamiak, rzeczniczka Prokuratora Generalnego Bodnara, być może aresztowanie było właściwe, gdyż "Strzały naraziły migrantów". I to prokurator powinien ocenić. https://wydarzenia.interia.pl/news-strzaly-narazily-migrantow-prokuratura-o-incydencie-przy-gra,nId,7558201

Ale ważne, żeby nie dać się teraz ogłupić, że to jakaś "prowokacja Ziobry", bo to spin dla idiotów. W którym miejscu tu prowokacja Ziobry? Aresztowanie dokonują żandarmi, po zgłoszeniu incydentu przez pograniczników do dowódców tych żołnierzy na polecenie jakiegoś szeregowego prokuratora. O sprawie od razu dowiaduje się Kosiniak Kamysz. Po dwóch miesiącach formalny nadzór dostaje Janeczek, z tego co mówią, bez przekazania mu istotnych dokumentów (ale nawet jakby mu wszystko przekazali to co to zmienia, sprawa i tak się toczy już wówczas z półtora-dwa miesiące). Wybucha cała imba po opublikowaniu artykułu przez onet (to raczej nie ziobrowski portal ;) ). I nawet po aferze, rzeczniczka Bodnara, broni tej decyzji (może słusznie?) i prowadzonego postępowania.

Nie dajmy się ogłupić drogie mirki!

#wojna #wojsko #rosja #bialorus #ukraina #polityka
S.....u - Chronologia zdarzeń prawnych związanych z sytuacją aresztowania trzech pols...

źródło: GPaCI2Ha0AEz4NO

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
Nie dajmy się ogłupić drogie mirki!


@ShinpuTokubetsu: i to jest zdrowe podejście. Jestem za tym żeby SG mogła używać broni do uzasadnionej obrony ale jestem przeciw żeby np. dowolnie strzelano w kierunku "sąsiada", zbłąkana kula na Białorusi to woda na młyn kacapskiej propagandzie
  • Odpowiedz
@ebson: Zgadzam się.
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ No ale co napisałem nieprawdziwego? Na koniec domniemanie, bo nie wiem czy oprócz objęcia nadzorem faktycznie przekazano mu informację na temat tego co tam jest prowadzone. Obstawiam, że nie bo przecież sam Bodnar czy Giertych mówili, że izolują pisowskich w ich mniemaniu prokuratorów.
  • Odpowiedz
@ShinpuTokubetsu: Ale co tu ma kolejnosc za znaczenie jezeli np. nikt z nich nie wiedział o zakuwaniu w kajdanki itp? To, że to sprawa do wyjansienia jest oczywiste i nie budziło pytan nikogo lacznie z pisowskim prokuratorem.
  • Odpowiedz