Wpis z mikrobloga

Jestem w trakcie zakupu drugiego samochodu, ktorym bede jezdzil raz max dwa w tygodniu 15-30min. Slyszalem opinie ze lepiej jak auto jest odpalane codziennie i pokonuje trasy ktore wystarcza aby olej w silniku oraz skrzyni nagrzal sie do optymalnej temperatury. Czy to prawda? Sa inne powody aby jezdzic czesciej? Pytam z ciekawosci, nie bedzie to mialo zadnego wplywu na moja decyzje.

#samochody #mechanikasamochodowa
  • 13
  • Odpowiedz
@cerbera miałem drugie auto które robiło 1000-1500 km rocznie. 10 lat tak jeździło i nic złego się nie działo. Po pół roku stał nieodpalany. Zardzewiał ale silnik był ok. Więc z tym odpalaniem codziennie to dej se spokój
  • Odpowiedz
@cerbera: Oczywiście, że lepiej przejechać jednorazowo 50 km niż dziesięć razy po 5 km, ale jak masz jeździć tak jak napisałeś, to tylko akumulator będzie miał ciężko, więc jeśli ma to być starsza używka, to on może być jedną z pierwszych rzeczy do wymiany, aczkolwiek nie wymieniałbym go od razu na start, tylko pojeździł i poobserwował.
  • Odpowiedz
@cerbera Zależy gdzie będzie stał, kup 2W PV panel na deskę albo Battery Tender do gniazdka, ale to też zależy od modelu. Niektóre ciągną sporo prądu, inne praktycznie wcale. Najlepszy i zarazem najtańszy aku masz w Costco.
  • Odpowiedz
@cerbera: W samochodach które mają oleje long life i zmienne interwały między wymianami obliczane przez komputer zazwyczaj tak jest że częste odpalanie zimnego silnika powoduje że samochód zażąda wcześniejszej wymiany oleju.
Najgorzej jak zimą przymarznie woda z olejem która zbierze się w odmie to wtedy może jakiś uszczelniacz wydmuchać albo rozszczelnić odmę i już samochód będzie znaczył teren olejem. Ale wilgoć bardziej zbiera się w silnikach benzynowych.
  • Odpowiedz
@cerbera no to 2W panel PV wystarczy. Czyli garaż plus car port. Jestem w 100% za. Nie pamiętam w której części US mieszkasz, ale zimą samochodu ze śniegu nie trzeba ogarniać, słońce lakieru i tapicerki nie zniszczy, a jak w ładny dzień potrzebujesz coś przy aucie zrobić to w car port masz więcej światła.
  • Odpowiedz