Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. W niedalekim sąsiedztwie jest działka z garażami, ale jeden chłop postawił sobie garaż przy zewnętrznej granicy działki z wjazdem przez chodnik, poza wyznaczonym wjazdem. Czy to jest w ogóle legalne? Mówię o srebrnym blaszaku.

Teraz stawia jakąś drewnianą instalacje na drodze żeby ludzie mu nie zastawiali wjazdu.

#nieruchomosci #prawo
slkt - Mam pytanie. W niedalekim sąsiedztwie jest działka z garażami, ale jeden chłop...

źródło: IMG_6190

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@malin90: ok, czyli teoretycznie mając własną działkę mogę postawić sobie wiaty na całej szerokości i ludzie nie będą mogli parkować wzdłuż ulicy?
  • Odpowiedz
chodzi mi o to czy parkując samochód na wprost jego garażu łamie przepisy


@slkt: tego nie wiem, ale jakbyś mi zastawił wyjazd z legalnie postawionego garażu to by przyjechała policja i by cię odholowali...
  • Odpowiedz
@slkt: Taka pojedyncza wiata nie stanowi o niczym. Ktoś kto ją tak postawił, rozumiem że jest pogodzony również z tym, że o ile przepisy w tym miejscu nie mówią inaczej (np. zakaz zatrzymywania się) inny samochód może mu wjazd do takiego garażu zastawić. To nie jest pełnoprawny garaż. Co do Twojego pytania odnośnie postawiania ich większej ilości wzdłuż działki, nie wiem czy dobrze zrozumiałem, tego typu kwestie reguluje miejscowy plan
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@malin90: ok, to w takim razie mogę sobie legalnie zaparkować(i zastawić wjazd) na równolegle do chodnika w tym miejscu?
  • Odpowiedz
@slkt: Jeśli nie ma tam żadnego zakazu, to tak, tak uważam. Ten blaszak to nie jest element trwałej infrastruktury z podjazdem i bramą. Równie dobrze może tam być schowek na miotły.
  • Odpowiedz