Wpis z mikrobloga

#wroniecka9
Ostro go wzięło na sedewakantyzm, który jeszcze nie tak dawno wyśmiewał (o ile dobre kojarzę). No ale to jego chyba ostatnia nadzieja na to, zeby się jakoś odbić i czegoś przytrzymać. Dalej jest już tylko Kościół Palmariański z papieżem Piotrem III, który dla sekty siłą rzeczy musi wyglądać dostatecznie władczo i dostojnie.
yosemitesam - #wroniecka9 
Ostro go wzięło na sedewakantyzm, który jeszcze nie tak da...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yosemitesam: Też mam podobne odczucia. Lawiruje, ale w naturze ludzkiej jest dokleić się do jakiejś całości, więc mimo, że to wygląda jaakby sam nie wiedział czego chce, w końcu podklei się pod kogoś. Z drugiej strony trzeba pamiętać że Bałemba czy Kowalczyk już od dość dawna i jednoznacznie pędzą w tym kierunku, więc to naturalne wyjście dla niego.
  • Odpowiedz
@yosemitesam Misiek raczej sam stworzy coś na wzór palmarian i ogłosi się samozwańczym papieżem tylko jeszcze bardziej będzie to kabaretowe niż oryginał. To jest taki typ osobowości, że ciężko mu się podporządkować komuś kto jest w hierarchii nad nim i prędzej czy później z nim się pokłóci.
  • Odpowiedz
  • 0
On ciągle nie chce zrozumieć, że problemem nie są jego poglądy, ale jego osobowość. Już dawno by się gdzieś przytulił, gdyby nie był tak nieprawdopodobnie zwichnięty społecznie.
On nie potrzebuje biskupa, któremu byłby posłuszny, tylko biskupa, który by go uwiarygadniał.
Jeśli wszystkie frakcje i ruchy się od niego odetną, to chyba nic innego mu nie zostanie, jak ogłoszenie się jedynym słusznym Kościołem powszechnym i następcą Chrytusa na ziemi.
Swoją drogą marzy mi
  • Odpowiedz