Wpis z mikrobloga

Miałem dzisiaj sen, że znowu byłem w szkole. Tylko wszystko było pomieszane. Czasem to była podstawówka, czasem liceum. Ludzie z gimnazjum, liceum i podstawówki wymieszani ze sobą. Jak w "Ferdydurke", gdzie ciężko było połapać się o co chodzi.
#przegryw
  • 5
  • Odpowiedz
  • 2
@Mirkwood: Niewiele z niej rozumiałem. Tylko tyle, że człowiek musi znaleźć jakąś swoją formę, w której się odnajdzie. A najgorzej wspominam "Sklepy cyanomonowe". Tam niczego nie zrozumiałem. W sprawdzianie z tych dwóch lektur dostałem 1. Głównie dzięki Sklepom. To była moja jedyna taka ocena w liceum. No jeszcze z wf za unikanie basenu, ale tego nie liczę, bo to wf.
  • Odpowiedz
@Szary_Anon:

Czasem to była podstawówka, czasem liceum. Ludzie z gimnazjum, liceum i podstawówki wymieszani ze sobą.


też tak często mam w takich snach. I dodatkowo jeżdżę w nich do szkoły własnym autem xD Nieważne czy liceum, czy podstawówka mi się przyśni
  • Odpowiedz
@Szary_Anon: Z "Ferdydurke" to ten motyw upupiania był dobry i to w kontekście przegrywu widzę najlepiej.
Że starzy czy nauczyciele tak upupiali młodych chłopaków, którzy w konsekwencji się stali takimi miernotami, bo odbierano im dojrzałość, decyzyjność i tak dalej.
  • Odpowiedz
@Szary_Anon: @Davidozz Tak działa faza REM. To, że mieszają się wszystkie informacje ze sobą zawdzięczamy właśnie jej.
Każdego dnia jak funkcjonujemy na "jawie" to nasz mózg działa skojarzeniowo czyli drewno > drzewo > las > duży obszar > zielone itd.

Podczas fazy REM te wszystkie informacje są wrzucane do jednego garnka i mieszane jak bigos. Tutaj już nie ma hierarchii ani skojarzeń. Wszystko się łączy ze wszystkim w celu dopasowania informacji.
  • Odpowiedz