Wpis z mikrobloga

@DerMitteleuropaer: Z finlandii to najmilej wspominam kopalnie ametystow (nawet mi sie udalo jednego znalezc i se wzialem) tylko ze to nie na poludniu :P Przyroda tez jest zarabista. Idace droga renifery to calkiem fajny widok
Rovaniemi to tylko zeby odhaczyc (no i oczywiscie fotka jak przekraczam arctic circle :) (w krotkim rekawku :DDD)

natomiast z poludnia to nic sobie nie przypominam :P
  • Odpowiedz
@DerMitteleuropaer: Estonie za to malo milo wspominam. jakis cymbal sie nam probowal do boksu na aucie wbic i uszkodzil zamek ze nie dalo sie otworzyc. A dowiedzielismy sie o tym jak juz w finlandii dojechalismy na docelowe miejsce spania. Chcemy rozbijac namiot a tu boksa nie idzie otworzyc :D
  • Odpowiedz
@DerMitteleuropaer: W Rejonie stolicy jest moim zdaniem jedno wielkie gówno. Tona betonu i miliony aut. Są tam piękne miejsca, ale zgiełk jest okropny. Tampere jest 1000x piękniejsze. Jakbyś chciał odwiedzić Tampere, to jestem na miejscu. Nie gwarantuję, że będę miał czas na spotkanie, ale mogę podpowiedzieć ciekawe miejsca, np podziemne bunkry, czy niezłe jeziora. Helsinek radzę omijać. Niewiele wyniesiesz z obecności tam. Turku już jest dużo fajniejsze, a szczególnie archipelag.
  • Odpowiedz
Turku plus archipelag (z wyspy na wyspę w archipelagu przedostaniesz się bezpłatnym promem, można zrobić sobie taką fajną rundkę). Naantali też urocze, nawet nie odwiedzając Muminków, samo miasteczko ma przyjemny klimat (latem szczególnie). Tampere jak najbardziej warto (jest wiele ciekawych miejsc, pierwsze lepsze to Pyynikki- z wieży zobaczysz widok na miasto i zjesz radycyjne fińskie pączki. Możesz w Tampere także spróbować fińskiej czarnej kiełbasy czyli kaszanki. Stamtąd ponoć najlepsza. Lahti - choćby
  • Odpowiedz
@DerMitteleuropaer: Espoo park Nuuksio - przejść się, zjeść kiełbaskę na grillu. Helsinki przejdź się od portu do portu, wyskocz do Suomenlinna. Naantali koło Turku jest ładne, świat Muminków warto nawet jako dorosły. Lahti jest fajna plaża, muzeum motocykli niedaleko, skocznia jak ktoś lubi. Hanko na plażę. Ale ogólnie to tu nie jest tak jakoś dużo do zwiedzania, lepiej po prostu wypożyczyć mökki na dzień dwa relaksu.
  • Odpowiedz