Wpis z mikrobloga

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć (ale tak serio) o co chodzi z tym powiedzeniem "damskie się nie liczą?"

Czy chodzi o to, że czynność, którą wykonuje kobieta nie ma żadnego znaczenia? Jeśli tak, to wychodzi na to, że kobieta jest jakimś podczłowiekiem, a nawet sprowadzana jest do roli przedmiotu. Ja wiem, że idiotycznym postępowaniem jest szukanie logiki w tych prawilnych powiedzonkach i zasadach, ale jak to się ma do tego, że jedyna forma związku jakie te osobniki akceptują to relacja pomiędzy kobietą a mężczyzną, a pociąg prawdziwego mężczyzny z prawdziwym mężczyzną (w ich mniemaniu) to jedna z najgorszych obelg, choć z tego powiedzonka wynika, że powinno być odwrotnie bo szacunkiem obdarza się tylko prawdziwych sztywnych mężczyzn.

#cloutmma #patostreamy #highleague #famemma #primemma
  • 7
  • Odpowiedz
damskie się nie liczą


@przemytni-azbestu: W świecie grypsery słowo damski znaczy byle jaki. Człowiek "damski" to osoba nieznacząca bez poważania i bluzgi od takiej osoby kierowane w stronę człowieka (w gwarze człowiek - osoba grypsująca) mogą przejść bez echa. W skrócie byle frajer/cwel nie jest w stanie urazić gita bo w hierarchii to podczłowiek
  • Odpowiedz
@przemytni-azbestu: No mniej więcej dobrze główkujesz, przecież ze środowiska pochodzi mnóstwo sutenerów i karków, co pilnują klubów. Nawet jak mówią "ja cię robię liściami, jak dziwkę" się do tego odwołuje
  • Odpowiedz
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć (ale tak serio) o co chodzi z tym powiedzeniem "damskie się nie liczą?"


@przemytni-azbestu: Chodzi ogólnie oto, że jeśli kobieta zamieni się na chwilę w drzewo i wypłaci ci tego przysłowiowego liścia to jej nie oddajesz jako mężczyzna bo są one słabsze fizycznie trochę od nas i ogólnie przyjęło się tak kulturowo. Chociaż oni jak mają coś wytłumaczyć to zaczyna być jąkanie się oraz yyyyyyyy, yyyyyy bo
  • Odpowiedz
@Fabriczo: @cr0s @KsiekNibemben @JaredXxX @Cztero0404

Ok, dzięki, rozjaśniło mi to bardziej sprawę. Czyli tak jak w przypadku większości tych obelg odnosi się to do seksualności, że kobieta nie ma przyrodzenia, więc jest stroną pasywną, w domyśle słabszą.

Trochę mnie nadal dziwi etymologia stwierdzenia "damski" skoro np. osoby, które tego typu zwrotów używają posiadają wielki szacunek do rodziny, a w szczególności do matki, która jest kobietą, czy tak jak pisałem jedyna forma
  • Odpowiedz
@przemytni-azbestu Sami sobie zaprzeczają, "damskie się nie liczą" czyli nie powinni w ogóle zwracać uwagi na to, nie powinno ich to ruszać i nie odda bo jest silniejszy od kobiety, a robią całkowicie odwrotnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz